Інтравітреальні ін’єкції та при яких захворюваннях застосовують.

З кожним днем лікування очних захворювань все більше удосконалюється та дозволяє позбуватися будь-яких патологій на різних стадіях. Одним із сучасних методів, що застосовується у лікуванні офтальмологічних захворювань є введення інтравітреальних ін’єкцій.

Інтравітреальні ін’єкції – це дуже ефективний та унікальний метод введення лікарських препаратів прямо в склоподібне тіло ока, він дає можливість ввести медикаментозний препарат безпосередньо в місце ураження та створити його максимальний вплив.

При яких захворюваннях застосовують інтравітреальні ін’єкції?

Інтравітреальні ін’єкції найбільш часто використовуються при лікуванні захворювань сітківки ока, коли краплі чи подібні засоби не дають жодного результату. Також такі ін’єкції не рідко застосовуються при таких захворюваннях:

  1. Діабетичному макулярному набряку.
  2. Віковій макулярній дистрофії сітківки.
  3. Запаленнях внутрішніх оболонок очного яблука – увеїт та інші.
  4. Різноманітних крововиливах у сітківку та склоподібне тіло.

Такі препарати вводяться при багатьох офтальмологічних захворювань для кращого та швидшого лікувального ефекту.

Як проводяться інтравітреальні ін’єкції?

Інтравітреальні ін’єкції може вводити лише кваліфікований лікар-офтальмолог з хорошим досвідом. Такі процедури проводяться виключно в Медичних центрах зі створенням усіх необхідних умов.

Перед початком введення необхідна ретельна дезінфекція шкіри навколо очей та повік, а лише тоді використовується місцева анестезія у вигляді крапель. Потім в склеру та вводиться шприц з тонкою голкою для ін’єкції. Голка повинна досягнути склоподібного тіла та ввійти у нього на глибину 2-3 міліметри. Після усіх цих маніпуляцій починається введення медикаментозного препарату.

Після процедури обов’язково використовують краплі, які мають антибактеріальні та протизапальні властивості. Процедура проводиться амбулаторно, тому не вимагає тривалого перебування в клініці.

Серед найпоширеніших препаратів, які використовуються при інтравітреальних ін’єкціях можна виділити:

  1. Луцентіс. Цей препарат використовується для лікування макулярної дистрофії та діабетичного набряку сітківки. Зазвичай курс лікування таким препаратом складається з трьох ін’єкцій.
  2. Озурдекс. Однієї ін’єкції цього препарату достатньо для лікування макулярного набряку. Також даний препарат має протизапальну дію.
  3. Антибіотики. Таке введення антибіотиків є найчастішою процедурою та застосовується при інфекційних ураженнях та запальних процесах в органах зору.

Основною перевагою інтравітреальних ін’єкцій є висока ефективність лікування, оскільки ліки вводяться прямо в уражене місце. А от недоліком такого лікування є те, що ін’єкції мають обмежений період дії. Тому інтравітреальне лікування вимагає багаторазового повторення.

Також при цьому методі введені медикаментозних засобів можливе виникнення ускладнень. До таких ускладнень відносяться відшарування сітківки ока, підвивих кришталика та збільшення ризику розвитку катаракти, а також розвиток увеїту.

Розвитку ускладнень можна уникнути, якщо для проведення процедури обирати лише перевірену клініку, в якій працюють висококваліфіковані та досвідчені лікарі-офтальмологи.

Інтравітреальні ін’єкції та при яких захворюваннях застосовують.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори