Ячмінь на оці: причини, симптоми та лікування.

Ячмінь – захворювання повік, при якому виникає нагноєння волосяного мішечка вії, супроводжується набряклістю, болем і свербінням. З цією неприємною недугою, що псує зовнішній вигляд, стикаються багато людей.

Причини виникнення ячменю на оці.

Часто ячмінь з’являється після перенесеної застуди або переохолодження організму (наприклад, при сильному холодному вітрі), а також через недотримання елементарних правил гігієни. Встановлено, що запалення викликається бактеріальною інфекцією – здебільшого золотистим стафілококом, але збудником може стати і патогенний кліщ-демодекс.

Є інші причини розвитку захворювання. Неодноразова поява ячменю на оці сигналізує про недостатню роботу імунної системи. Нерідко запалення на очах виникає після тяжкої хвороби: грипу чи ангіни. Спровокувати ячмінь можуть і такі хвороби, як цукровий діабет, фурункульоз, хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту. Запальний процес волосяної цибулини виникає і за авітаміноз. Малорухливий спосіб життя, куріння, постійне перебування у запиленому приміщенні також є причиною гнійної освіти на столітті.

Симптоми ячменю на оці, що варто знати.

До перших симптомів ячменю відносять почервоніння на верхньому або нижньому столітті, при натисканні на яке відчувається болючість. Через час запалена ділянка століття припухає і, якщо її не лікувати, на цьому місці формується «кулька» характерного жовтого кольору.

Іноді хвороба супроводжується головним болем, підвищенням температури тіла, запаленням лімфовузлів. У деяких випадках ячмінь викликає ускладнення, які спричиняють серйозні проблеми зі здоров’ям у хворого.

Лікування ячменю на оці.

Лікування ячменю краще почати на ранньому етапі: як тільки з’явилося почервоніння і свербіж, слід змащувати уражене місце спеціальною очною маззю або антибактеріальними краплями до 4-6 разів на день. Рекомендується акуратно обробити запалену повіку настоянкою календули, йодовим або розчином діамантового зеленого (при переносності йоду). У разі дозрівання ячменю в жодному разі не слід його видавлювати або проколювати, щоб уникнути попадання гнійного вмісту в навколишні тканини. На час хвороби жінкам краще не користуватись косметикою. У користування хворого має бути виділено особистий рушник. Взимку необхідно виходити на вулицю в головному уборі, уникати попадання вітру на обличчя.

Якщо загальний стан погіршився, з’явилася температура та інші ускладнення, слід одразу звернутися до лікаря-офтальмолога . Фахівець призначить прийом медикаментів, фізіолікування, а у важких випадках здійснить оперативне втручання. Не рекомендується самостійно прогрівати очі.

Профілактика ячменю на оці, основні поради.

Ведення здорового способу життя: необхідно більше часу проводити на свіжому повітрі, займатися спортом і процедурами, що гартують, поступово позбавлятися від шкідливих звичок. Слід скоротити час перебування за комп’ютером, постаратися уникати стресів. Повноцінне харчування також здатне підтримати організм і є важливою умовою для здоров’я.

Обов’язково слідкувати за гігієною: не торкатися і не терти очі немитими руками, індивідуально користуватися якісною декоративною косметикою та іншими засобами особистої гігієни. Носити з собою антибактеріальні серветки, щоб при попаданні смітника в око не прибирати її брудними руками.

Уникати переохолодження та тривалого перебування у запилених місцях.

Всі ці поради допоможуть відновити та зміцнити ослаблений імунітет при частому рецидиві захворювання.

Ячмінь на оці: причини, симптоми та лікування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори