Як уникнути появу панічних атак?

Усі ми час від часу відчуваємо тривогу чи страх. Як правило, ці емоції мають конкретні причини. Однак у ряді випадків напади паніки виникають ніби самі по собі, і в такому стані людина не в змозі контролювати себе. Йдеться про так звані панічні атаки. До речі, зустрічаються вони набагато частіше, ніж може здатися. 

Як проявляється панічна атака?

Напад панічної атаки розвивається раптово та швидко, його симптоми досягають максимальної інтенсивності протягом 10-20 хвилин і потім так само швидко зникають. Зазвичай панічний напад триває близько 20-30 хвилин та проходить сам собою. Причому він може спіткати людину абсолютно несподівано, у будь-якій ситуації – на роботі, під час прогулянки, у транспорті, за кермом автомобіля, у кіно, іноді навіть уві сні.

Як би вам не було погано в момент нападу, важливо пам’ятати, що реальної загрози життю він не несе. Хоча під час нападу паніки людині може здаватися, що вона ось-ось збожеволіє або отримає серцевий напад, реальної загрози для життя і здоров’я панічна атака не становить. 

Панічна атака і сама собою може бути симптомом якихось психологічних проблем. Дуже часто за нападами паніки ховається депресія у явній чи стертій формі. Або такі стани можуть виникати і натомість різних стресів, внутрішніх конфліктів, життєвих труднощів, із якими людина неспроможна впоратися. Іноді перші напади паніки виникають і натомість похмільного синдрому, за умови вживання деяких наркотичних речовин і навіть енергетичних напоїв. А може бути й так, що епізоди тривоги та паніки можуть виникнути на тлі, начебто, повного життєвого благополуччя.

Як уникнути нападу панічної атаки?

Є декілька основних рекомендацій, дотримуючись яких, Ви можете не лише уникнути появу нападів панічної атаки, а й в загальному покращите свій емоційний стан:

  1. Заняття спортом. Фізичні вправи значно підвищують вироблення гормонів щастя – ендорфінів, які сприяють покращенню самопочуття та настрою. Заняття спортом допомагають швидко позбутися негативних емоцій, привести в норму режим сну, а також підвищити ефективність роботи багатьох органів і систем організму. 
  2. Нові враження та позитивні емоції. Навчіться радіти навіть дрібницям – це допоможе значно швидше і легше справлятися з переживаннями та проблемами. Намагайтеся знаходити та відзначати щось хороше у кожному дні, наприклад.
  3. Правильний раціон. Дефіцит вітамінів, мінералів та білкової їжі у поєднанні зі стресами, що виникають у відповідь на обмеження в їжі, є одним з основних факторів виникнення депресивного стану. Пам’ятайте, що фрукти та овочі повинні обов’язково входити в щоденний раціон, адже вони багаті на вітаміни, які вкрай необхідні в осінній період.
  4. Домашня обстановка. Затишний та комфортний простір кожна людина визначає для себе по-різному. Поміркуйте, що можна змінити, щоб кожна хвилина, проведена в будинку, доставляла вам позитивні емоції. 
  5.  Спілкування. Мабуть, найнадійніше та перевірене джерело позитивних емоцій — це стосунки та спілкування з близькими людьми та друзями. Влаштовуйте спільні прогулянки з друзями якнайчастіше. 

При депресії чи психічних атаках дуже важливо не замовчувати про свій стан і не терпіти його. Якщо подібні психічні розлади тривають вже більше місяця, слід негайно звернутися до фахівця, в першу чергу до лікаря-терапевта, який визначить, якого виду терапії ви потребуєте, і допоможе подолати цей стан, або ж направить до вузькоспеціалізованого фахівця.

Як уникнути появу панічних атак?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори