Як розпізнати захворювання сітківки ока?

Сітківка – дуже тонка внутрішня оболонка ока, яка є периферичним відділом зорового аналізатора. Тобто саме вона сприймає зовнішню інформацію та передає її мозку, який перетворює отримане на зорові образи. Завдяки своїй складній структурі сітківка здатна вловлювати світло і перетворювати отриману інформацію на нервовий імпульс, що доходить до кори головного мозку.

Сітківка – це однозначно одна з найважливіших складових зорової системи. Тому слід знати усі симптоми, що можуть свідчити про її захворювання. Адже лише своєчасне лікування, допоможе зберегти зір.

Як проявляються захворювання сітківки?

Існує безліч різноманітних захворювань зорової системи, в тому числі і самої сітківки. Кожне захворювання має свої характерні особливості та свої симптоми. Серед основних захворювань сітківки можна виділити такі:

  1. Ретиніт. Основний симптом ретиніту – це зниження гостроти зору та сприйняття кольору. У цілому нині симптоми ретиніту залежить від локалізації запального процесу на сітківці. За відсутності лікування можлива прогресуюча втрата зору.
  2. Відшарування сітківки. Різко падає зір, перед очима з’являється завіса, миготять «мушки», «іскри» та «спалахи блискавки». Цей стан вимагає негайної допомоги лікаря, зволікання може загрожувати розвитком сліпоти!
  3. Дистрофія сітківки. До симптомів дистрофії сітківки відносяться зниження гостроти зору, погіршення периферичного зору та здатності орієнтуватися у погано освітленому просторі.
  4. Розрив сітківки. При розриві сітківки перед очима миготять чорні нитки, видно світлові спалахи, видимі предмети спотворюються.
  5. Макулярна дегенерація. До симптомів макулярної дегенерації відносяться зниження зору, відчуття викривлення прямих ліній, поява затуманених ділянок, що зникають. Лікування включає медикаментозну терапію, лазерне та хірургічне втручання.
  6. Діабетична ретинопатія. При початковій стадії діабетичної ретинопатії людина бачить розмите фон перед очима, пелену та плаваючі плями, у міру прогресування настає зниження зору, можлива і його втрата.
  7. Гіпертонічна ретинопатія. Спочатку гіпертонічна ретинопатія може протікати безсимптомно, у міру прогресування спостерігається зниження гостроти зору.

При найменшій підозрі на захворювання сітківки необхідно негайно звертатися до лікаря-офтальмолога. Адже від цього залежить, чи вдасться лікарям зберегти зір!

Ви можете звертатися на консультація до лікарів-офтальмологів Медичного центру AstraMed. Наші досвідчені та кваліфіковані лікарі не лише проведуть якісну діагностику зорової системи, а й підберуть ефективне лікування, яке дозволить усунути наявне порушення. Для нас важливо зберегти зір кожного пацієнта,  тому ми використовуємо лише сучасне обладнання та безпечні методи лікування.

Кожній людині варто пам’ятати, що деякі захворювання сітківки спочатку ніяк не проявляють себе. Щоб запобігти розвитку небезпечних для зору ускладнень, проходьте обстеження у офтальмолога не рідше ніж раз на рік, за свідченнями – частіше. Відкладати профілактичні огляди та лікування – це означає ризикувати здоров’ям своїх очей.

Як розпізнати захворювання сітківки ока?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори