Як підвищений артеріальний тиск впливає на зір?

Підвищений артеріальний тиск або гіпертонія є досить серйозним захворюванням. Гіпертонія може зовсім не проявлятися, але при цьому завдавати значної шкоди організму, вражаючи не тільки нирки, серце, серцево-судинну систему, а й органи зору. Поряд із цим захворюванням до незворотних наслідків для очей може призвести і гіпертензія.

Гіпертонія та гіпертензія – це недуги, пов’язані з підвищенням артеріального тиску. Їхня відмінність у тому, що при гіпертензії тиск супроводжується різкими стрибками, а при гіпертонії воно часто навіть не помічається пацієнтом, оскільки це постійне явище і організм звикає до нього. Обидва ці захворювання негативно впливають на зір людини.

Як гіпертензія впливає на зорову систему?

Через підвищений артеріальний тиск відбувається порушення нормального кровотоку, що призводить до патологічних внутрішньоочних процесів. У зв’язку з різкими стрибками тиску артерії на сітківці збільшуються і стають щільнішими, своєю чергою відстань між ними звужується. Такий процес провокує пошкодження стінок артерій, через що може виникнути крововилив у тканині ока. Тривалий перебіг цього захворювання провокує набряклість зорового нерва, що може призвести до часткової або повної втрати зору.

Які захворювання очей можуть виникнути при гіпертонії?

Постійно підвищений артеріальний тиск, а саме гіпертонія, може спровокувати виникнення різних захворювань очей, основа яких ушкодження очних судин:

  1. Глаукома – ураження зорового нерва, що виникає через підвищеного очного тиску. Вона проявляється різкими болями, появою світлової плями, поступовим зниженням поля зору та погіршенням якості зору.
  2. Тромбоз судин. Підвищена проникність судин, що виникла внаслідок застою крові, призводить до крововиливу та набряку сітківки. Виявляється як різке погіршення зору, поява невидимих ​​ділянок.
  3. Гіпертензія ока – це більш легка та практично безсимптомна форма глаукоми, яка без своєчасного лікування може призвести до розвитку безпосередньо глаукоми.
  4. Відшарування сітківки – серйозне порушення, яке потребує хірургічного втручання. Перші симптоми цього захворювання – це поява мушок перед очима, спалахів світла, викривлення ліній. На пізнішій стадії з’являється чорна пелена, яка закриває частину огляду.
  5. Крововиливи – порушення кровообігу в судинах ока. Нечіткість зору, розмитість, роздвоєння предметів – все це ознаки крововиливу, що виник, в сітківку. І тут можливе виникнення порушення гостроти зору або ж повної його втрати.

Отже, кожна людина має постійно спостерігати за рівнем свого артеріального тиску. У разі відхилення від норми самолікування категорично протипоказано. Багато гіпертонік навіть не знають, що рівень артеріального тиску і стан очей тісно пов’язані. 

Не забувайте, що при гіпертонії слід регулярно відвідувати лікаря-офтальмолога. В Медичному центрі AstraMed Ви можете проходити профілактичні огляди з метою збереження свого зору. Рання діагностика порушень у роботі зорової системи дозволяє швидше їх усунути та не допустити розвиток ускладнень. Дбайте про свій зір з AstraMed!

Як підвищений артеріальний тиск впливає на зір?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори