Як проявляється ячмінь на оці та його лікування.

Очний ячмінь – захворювання, пов’язане із запаленням однієї з безлічі залоз очного століття, яке проявляється через відсутність гігієни або занепаду імунітету.

Що викликає появу ячменю?

Причини, що викликають запалення, пов’язані в основному з недотриманням простих правил гігієни: користування чужою косметикою, не змивання косметики перед сном, брудні руки, якими протираються очі, попадання в око стафілокока. 

Причина захворювання може ховатися і під супутніми хворобами: цукровий діабет, хвороба глистів, знижений імунітет, проблеми зі шлунково-кишковим трактом. Саме постійний характер виникнення хвороби вказує на супутню хворобу. Тому лікувати доведеться саме її. Якщо швидко вилікувати ячмінь не виходить і на місці старого відразу утворюється наступний, то варто проконсультуватися з дерматологом, оскільки причиною запалення можуть стати блефарит або кон’юнктивіт. 

Наука стверджує, що серед основних причин хвороби має місце період зниження імунітету під час простудних захворювань. Але до списку причин відносять і періоди після операцій, стресові або депресивні стани, фізичне та нервове виснаження, недокрів’я.

Основні ознаки розвитку ячменю на оці.

Першого дня хвороби відчувається дискомфорт у районі очного століття. Потім проявляються серйозніші симптоми, серед яких почервоніння очей, сильний свербіж, відчуття печіння, а також набряки. Іноді ячмінь на оці викликає головний біль та підвищення температури.

Через 2 дні на столітті утворюється горбок із жовтим або білим закінченням. Для того, щоб швидко вилікувати ячмінь, не потрібно чіпати нарив і в жодному разі не видавлювати гній. Гнійник розкриється приблизно на 4-й день хвороби, після чого дискомфортні відчуття в оці повинні пройти. Оскільки ячмінь не заразний, немає необхідності ізолювати хворого з інших членів сім’ї. 

Як лікувати ячмінь на оці?

Позбутися ячмінь на оці за допомогою всього лиш одного чудодійного засобу просто неможливо. Однак можна значно пришвидшити процес, коли гній почне виходити. Так в перший день захворювання варто розпочати протирати спеціальним засобом ту частину ока, яка свербить. В таке лікування входить йод, який сушить, а також зеленка чи медичний спирт. Таку процедуру повторюють протягом дня кілька разів. Захворювання на цьому етапі вимагатиме застосування очних крапель та мазей. Краплі використовують кілька разів на день. 

 У жодному разі не намагайтеся вилікувати ячмінь прогріванням ока в домашніх умовах. Ячмінь на оці пройде швидше, якщо дотримуватися дієти, що очищає, і вживати в їжу багато вітамінів і фруктів. Це підвищить імунітет та додасть організму сил для боротьби з інфекціями. 

Вилікувати ячмінь на оці у дитини важче, тому що вона постійно тертиме очі руками, тим самим заносячи туди інфекцію. Причому повіка у дітей налякає настільки, що око практично повністю закривається. Лікування обов’язково має призначити лікар-офтальмолог, оскільки деякі препарати для дітей не підійдуть. Завжди дотримуйтесь дозування, яке повинно відповідати віку дитини. 

Якщо Ви помітили прояви деяких симптомів, що можуть попереджати про розвиток ячменю на оці, обов’язково зверніться на консультацію до лікаря-офтальмолога в AstraMed. Наші лікарі, провівши діагностику зорової системи, визначать причину появи неприємних симптомів та підберуть ефективне лікування саме для Вас.

Як проявляється ячмінь на оці та його лікування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори