Як зберегти свій зір?

Наші очі – це можливість бачити світ у всіх його барвах, бачити людські емоції та все що відбувається навколо. Тому зір так важливо берегти, попри те, що сьогодні наші умови життя не дуже цьому сприяють. Більшу частину дня ми працюємо перед монітором комп’ютера, використовуємо різноманітні гаджети, а увечері відпочиваємо перед телевізором. Такий спосіб життя спричиняє перенапруження очей та погіршення якості зору.

Як зберегти хороший зір протягом усього життя?

Попри всі фактори, які негативно впливають на очі, хороший зір можна зберегти, якщо дотримуватися простих правил. Що зберегти свій зір, фахівці рекомендують:

  1. Правильно харчуватися. Усі органи в нашому організмі пов’язані між собою, тому погане харчування шкодить усьому організму, в тому числі і нашим очам. Для хорошого зору варто добавити в свій раціон більше продуктів, які містять омега-3, цинк, вітаміни А, Е та С. Варто вживати більше фруктів, овочів, риби, горіхів та бобових – саме в цих продуктах великий вміст корисних речовин для органів зору.
  2. Позбутися поганих звичок. Куріння дуже часто призводить до розвитку катаракти з віком та пошкоджує зоровий нерв. Під впливом нікотину та алкогольних напоїв кровоносні судини очей сильно звужуються, призводячи до зниження гостроти зору.
  3. Використовувати сонцезахисні окуляри. Якісні сонцезахисні окуляри – це надійний захист від ультрафіолетового випромінювання. Дія ультрафіолету на органи зору значно підвищує ризик розвитку багатьох офтальмологічних захворювань.
  4. Дотримуватися правил роботи за комп’ютером. Дотримуйтеся правильної відстані розташування монітора комп’ютера від органів зору, а щоб уникнути перенапруження очей робіть перерви під час тривалої роботи за комп’ютером. Якщо Ваша діяльність безпосередньо пов’язана із постійним використанням комп’ютера, то придбайте спеціальні окуляри. Окуляри для комп’ютера зменшують його шкідливий вплив на якість зору.
  5. Активний спосіб життя та прогулянки. Свіже повітря має користь для всього організму, в тому числі й для очей. Більше займайтеся спортом, для зору найкориснішим є бадмінтон та теніс, адже вони тренують очні м’язи під час гри. Активний спосіб життя підтримує нормальний кровообіг, а для хорошого зору він дуже важливий.
  6. Не варто читати лежачи чи у транспорті, який рухається. Сьогодні існують спеціальні окуляри для читання лежачи, але фахівці все одно вважають таке читання шкідливим. Таке читання перенапружує очі, а це може погіршувати якість зору.
  7. Використовувати якісні засоби корекції. Якщо у вас уже є незначні проблеми із зором, які ви корегуєте окулярами чи контактними лінзами, то слід звертати особливу увагу на їх якість. Адже, погані засоби корекції зору також здатні перенапружувати очі та сприяти прогресуванню наявних порушень.
  8. Регулярне відвідування лікаря-офтальмолога. Регулярна діагностика органів зору в лікаря – це запорука збереження хорошого зору. Адже, провівши повну діагностику зору, лікар може виявити порушення навіть на початку їх розвитку та підібрати ефективний метод його усунення без виникнення ускладнень.

Отже, для того, щоб зберегти свій зір потрібно слідкувати за своїм способом життя та харчування. Для діагностики зору потрібно обирати перевірену клініку, щоб бути впевненим у досвідченості лікарів. В Медичному центрі AstraMed працюють лише висококваліфіковані лікарі-офтальмолога, які проводять діагностику зору за допомогою сучасного обладнання, адже для нас важливо зберегти Ваш хороший зір.

Як зберегти свій зір?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори