Як вберегти себе від інсульту?

Багато хто вважає інсульт захворюванням людей похилого віку, проте останнім часом все частіше фіксуються інсульти у відносно молодих людей. Зрозуміло, більшу частину уражених інсультом все ще складають люди похилого віку, але захворювання «молодшає» з кожним роком.

Існують певні фактори ризику, що підвищують ймовірність інсульту. До них можна віднести підвищений артеріальний тиск, миготливу аритмію, підвищений рівень шкідливого холестерину, куріння. Однак іноді інсульт трапляється і у, здавалося б, абсолютно здорових людей. Саме тому дуже важливо знати основні симптоми інсульту.

Як відбувається інсульт – варто знати кожному.   

Мозок людини, як і будь-який інший орган, харчується кров’ю наших артерій, яка збагачена киснем. Коли ж кровоносні судини мозку пошкоджуються або, тоді наш мозок не отримує живлення, у результаті чого відбувається відмирання певної його ділянки. Коли певна ділянка мозку відмирає, відповідно організм втрачає і функції, що вона виконувала. Саме такий розвиток має ішемічний інсульт. Небезпекою цього типу інсульту є те, що симптоматика проявляється поступово, а кваліфікована допомога повинна надатися людині до трьох годин після пошкодження судини. Ще одним типом інсульту є  геморагічний, він з’являється раптово. При такому інсульті кров починає заповнювати порожнину, що утворилася (виникає гематома). Щоб вберегти здоров’я та життя, потрібно потрапити до кваліфікованого лікаря протягом години.

Щоб вчасно потрапити до лікаря та отримати необхідну допомогу при інсульті, усі ми повинні знати основні симптоми інсульту:

1. Оніміння обличчя чи іншої частини тіла, зазвичай руки або ноги.

2. Порушується мовлення або сприйняття звуків та координація рухів.

3. Може різко погіршитися зір.

4. Виникнення сильного запаморочення.

5. Надзвичайно сильний та різкий головний біль.

Серед причин, що викликають інсульт можна виділити сильний стрес, часте вживання алкоголю у великій кількості, ожиріння, гіподинамія та цукровий діабет.

Як уникнути розвитку інсульту, основні поради.

Профілактика інсульту полягає насамперед у виявленні факторів ризику. Окрім цього, щоб знизити ризик розвитку інсульту, слід дотримуватися таких правил:

1. Контролюйте рівень артеріального тиску. Підтримуйте показники артеріального тиску на рівні 140/90 та нижче. Приймайте ліки від підвищеного тиску при необхідності.

2. Приймайте регулярно лікарські засоби, які розріджують кров. Такі засоби призначає лише лікар!

3. Слід робити раз на пів року ЕКГ і щорічно УЗД судин шиї, які живлять головний мозок, щоб вчасно виявити патологічні зміни.

4. Тримайте під контролем рівень цукру та холестерину в крові, особливо це стосується тих, хто хворіє цукровим діабетом.

5. Регулярно виконуйте фізичні вправи або хоча б ходіть дуже багато пішки (не менше 3000 кроків на день – достатня профілактика).

6. Припиніть курити та вживати алкоголь, адже це одні з основних збудників розвитку інсульту в майбутньому.

7. Вчасно відновлюйте водний баланс в організмі. Пити слід у невеликих кількостях але часто, тільки чисту негазовану воду. Мінеральна вода спричиняє затримку в організмі рідину та провокує підвищення тиску.

Отже, інсульт є дуже небезпечним захворюванням, що може призвести до втрати життя. Щоб знизити ризик розвитку цього захворювання, слід дотримуватися декількох простих правил та вести здоровий спосіб життя. Також уважно прислухайтеся до свого організму і при перших симптомах порушень звертайтеся до лікаря-терапевта, який проведе необхідне обстеження та при потребі направить Вас до вузькоспеціалізованих фахівців.

Як вберегти себе від інсульту?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори