Як боротися із кератитом.

Кератит – це запальне захворювання органів зору, як виникає на рогівці. Захворювання проявляється почервонінням очей, посиленим виділенням сліз та больовими відчуттями. Якщо кератит довго не лікувати, то він може спричинити погіршення якості зору.

Як лікувати кератит, що варто знати.

Лікуванням кератиту займаються лікарі-офтальмологи, які вибирають метод лікування залежно від причин виникнення захворювання та особливостей його перебігу. Основним методом лікування кератиту є використання медикаментозних препаратів, які усувають запальний процес.

Інфекційний кератит лікують залежно від збудників, які викликали захворювання:

  1. Бактерії. Якщо бактеріальний кератит протікає у легкій формі, то для лікування достатньо антибактеріальних крапель для органів зору. У випадках, коли захворювання загострюється лікар-офтальмолог може призначити приймання антибіотиків.
  2. Грибки. Для лікування грибкового кератиту призначають краплі для очей та таблетки, які мають проти грибкову дію.
  3. Віруси. Якщо кератит був викликаний якимись вірусом, то варто використовувати для лікування противірусні краплі для очей та інші противірусні препарати. Інколи для лікування такого кератиту потрібно використовувати лише зволожуючі краплі у вигляді штучної сльози.
  4. Паразити. Паразитний кератит лікують за допомогою антибактеріальних крапель та антибіотиків. У деяких випадках медикаментозні препарати можуть не давати жодного випадку, тоді застосовують хірургічне лікування.

Якщо кератит спричинили не інфекції, а пошкодження органів зору, то лікування підбирається залежно від ступеня пошкодження. Інколи достатньо лише використовувати зволожуючі краплі. У деяких випадках лікар-офтальмолог може призначити стероїдні краплі, які допомагають зменшити запальний процес.

Якщо медикаментозне лікування не дає жодного результату або захворювання прогресує та появляються виразки, то використовують хірургічні методи лікування.

Основним хірургічним методом лікування кератиту є лазерна коагуляція. Вона характеризується впливом лазера на дефекти рогівки. Лазерне втручання допомагає пришвидшити регенеративні процеси, що сприяє зменшенню утворення рубців.

Ще одним хірургічним методом лікування захворювання є кератопластика. Операційне втручання полягає у видалені уражених ділянок рогівки та заміні їх на донорські або штучні. Під час кератопластика лікар за допомогою спеціального лазера прибирає уражені ділянки рогівки, а потім на їх місце імплантують донорські або штучні частини, які прикріплюються шовним матеріалом. Така операція зазвичай виконується амбулаторно під наркозом або місцевою анестезією. Шви лікар знімає через 7-9 місяців після операції, а реабілітація зазвичай триває до одного року.

Для того, щоб уникнути ускладнень при кератиті, потрібно вчасно його діагностувати. Регулярне відвідування лікаря офтальмолога – це гарантоване вчасне виявлення будь-яких офтальмологічних захворювань. Якщо виявити кератит на ранніх стадіях, то для лікування достатньо простих медикаментозних препаратів.

Якісну діагностику зору Ви можете пройти в Медичному центрі AstarMed. Наші висококваліфіковані лікарі-офтальмологи, виявивши кератит чи будь-яке інше захворювання органів зору, допоможуть підібрати ефективне лікування та зберегти Ваш зір!

Як боротися із кератитом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори