Які офтальмологічні захворювання можуть прогресувати на фоні стресу

Протягом життя нас часто супроводжують різні стресові ситуації, які погано впливають на наш організм. У разі виникнення неприємних стресових ситуацій в організмі відбувається виділення адреналіну – одного з ключових гормонів людського організму. У такій ситуації організм як би «мобілізується» для того, щоб усунути загрозу, що виникла.

Насамперед при стресі в людини підвищується значення артеріального тиску і частішає пульс. Іншими словами, однією з перших вплив стресу на собі починає відчувати серцево-судинна система, в тому числі й судинна система очей.

Як стрес впливає на зорову систему?

Багато хто навіть не здогадується, що стрес і зір – це дві взаємопов’язані речі, тому проблеми, що виникають із зором, списують зовсім на інші причини. Насправді ж, перебування організму в стані стресу надає прямий вплив на очні м’язи, призводячи до розвитку астигматизму, короткозорості та далекозорості.

Ще одне поширене явище при стресі – це розширення зіниць, коли людина втрачає здатність до периферичного зору і сприймає тільки те, що потрапляє до центральної області сітківки. Дане явище називають синдромом «тунельного зору», оскільки людині здається, що вона дивиться на світ крізь підзорну трубу. Як правило, даний синдром виникає тільки при дуже сильному стресі та має короткочасний характер.

Якщо стрес проявляється у вигляді прискореного дихання, то людина може зіткнутися з такими неприємними зоровими симптомами, як «чорні мушки» або «зірки» перед очима. 

Варто відзначити, що всі вищеописані випадки, як правило, є короткочасною реакцією організму на стресову ситуацію, що виникла. Якщо ж організм відчуває стрес протягом тривалого часу, то до зорових порушень також можуть додатися такі явища, як міокімія (смикання очей), синдром «сухого ока», мігрень та ін. Найсерйознішими же наслідками для зорової системи можуть стати розвиток далекозорості (коли порушується чіткість сприйняття близько розташованих предметів), короткозорості (коли порушується чіткість сприйняття предметів, що знаходяться на дальній відстані) та астигматизму (коли відсутня єдина фокусна точка на сітківці ока). 

Як уникнути впливу стресу на зір?

На жаль, повністю позбутися стресових ситуацій неможливо. Тим не менш, організм можна «навчити» реагувати на стресові ситуації так, щоб очі якнайменше страждали від їх негативного впливу.

  1. При відчутті тривоги та якогось занепокоєння постарайтеся розслабитися та заспокоїтися. Виконуйте глибокі та рівномірні вдихи й видихи, щоб заспокоїти своє дихання, а також прийміть зручну позу, щоб усі м’язи тіла розслабилися.
  2. Регулярно виконуйте гімнастику для очей, що дозволяє уникнути перенапруги м’язів. Так, заплющте очі, розслабтеся і, не відкриваючи повіки, починайте обертати очима по колу. Крім того, можна з відкритими очима виконувати прості рухи в різні сторони. Масаж перенісся також допоможе відмінно розслабити зорові нерви.
  3. Дотримуйтесь режиму сну та відпочинку, правильно харчуйтеся, не зловживайте тривалою роботою за комп’ютером і не проводьте багато часу у смартфоні, займайтеся спортом, проводьте більше часу на свіжому повітрі.

Таким чином, між стресовими ситуаціями та зором дійсно присутня пряма залежність. Пам’ятайте, що стрес та умови його виникнення можуть бути абсолютно різними, проте всі вони негативно впливають не лише на зорову систему, а й на весь організм людини в цілому. Саме тому так важливо дотримуватися простих правил, спрямованих на профілактику стресу, щоб не завдати своєму здоров’ю шкоди.

Які офтальмологічні захворювання можуть прогресувати на фоні стресу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори