Що таке ірит та його симптоми.

Ірит вважається одним з найбільш неприємних захворювань зорової системи і потребує якнайшвидшого медичного втручання. Захворювання супроводжується запальним процесом райдужної оболонки очей. Подібні проблеми найчастіше виникають у людей далеко не похилого віку — від 20 до 40 років, хоча часом торкаються навіть дітей. Важливо своєчасно розпочати лікування, інакше результатом може стати значне зниження зору або повна його втрата. Причинами захворювання часто стає велика кількість проблем, які в результаті дають ускладнення на очі або запальні процеси рогівки.

Основні симптоми проявів іриту.

Основних симптомів появи недуги лише три. Варто бити на сполох, якщо спостерігається звуження зіниці, змінюється відтінок або малюнок райдужної оболонки. Окремим приводом для занепокоєння є сильні болі в очах, які віддають у скроню і поширюються по всій голові. 

Другорядними симптомами прийнято вважати підвищену чутливість до яскравого світла, біль в очах, що посилюється при натисканні. Також почервоніння та великі розриви дрібних судин, поява відчуття піску в очах, помітне зниження гостроти зору та набряклість повік з сльозотечою.

Ірит може бути хронічним або виявлятися у гострій формі. Якщо у другому випадку лікування триває 1-2 місяці, то у першому процес може затягтися на більш тривалий період – на кілька місяців. Періодично хронічна форма загострюється, особливо у холодну пору року. Гостра – характеризується сильнішими, яскраво вираженими болями. Тому при постановці такого діагнозу варто уникати переохолодження, стресових станів, затяжних депресій та перевтома очей.

Доволі небезпечними вважаються спайки, що утворюються між капсулою кришталика та зіницею. Вони здатні порушити відтік очної рідини у передню камеру через зіницю. У результаті надмірне скупчення рідини забезпечить підвищення внутрішньоочного тиску.

Поширені причини виникнення іриту.

Спровокувати захворювання може велика кількість умов. Явними приводами для занепокоєння можуть стати токсичні, алергічні або інфекційні фактори. Досить часто лікарі ставлять подібний діагноз пацієнтам, у яких спостерігається занедбаний герпес, карієс, захворювання носових пазух або мигдаликів. Крім того, до запалення райдужної оболонки можуть призвести ревматизм, грип, сифіліс тощо.

Інфекція може проникнути в організм людини з інших інфікованих органів чи під час ушкодження ока. Нерідко такий діагноз ставиться при метаболічних чи ендокринних порушеннях, і навіть після травмування очей чи оперативного втручання. Сприятливими факторами можна назвати порушення обміну речовин, ослаблення організму, цукровий діабет та зниження імунітету.

Варто враховувати, що завжди є фактор спадковості. Крім цього, нерідко траплялися випадки, коли захворювання викликали медичні препарати.

Як тільки виникає підозра на ірит, важливо негайно розпочинати лікування. В іншому випадку можна забезпечити різні ускладнення, аж до втрати зору. Тому при перших підозрах звертайтеся в Медичний центр AstraMed. Наші лікарі-офтальмологи проведуть повну діагностику зорової системи та дадуть декілька запитань пацієнту. Після цього підберуть ефективний метод лікування, що дасть можливість якнайшвидше усунути ірит та зберегти зір!

Що таке ірит та його симптоми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори