Що таке іридоцикліт та його основні ознаки.

Буває, що захворювання очей стосуються якогось одного відділу, тканини чи структури органу. Такі захворювання називаються поєднаними, і саме до цієї групи відноситься іридоцикліт. Іридоцикліт – запалення одночасно війкового (циліарного) тіла та райдужної оболонки очного яблука.

Характерна для іридоцикліту очей поєднаність ураження відбувається через анатомічну спільність: кровопостачання та іннервація відділів тісно пов’язані, і при ураженні одного з них запалення швидко переходить і на інший.

Чому виникає іридоцикліт, основні причини.

Причин, через які може розвинутися іридоцикліт, безліч. За здоров’я очей у нормі відповідає гематоофтальмічний бар’єр: він затримує шкідливі бактерії, мікроби, отрути – всі ті чужорідні об’єкти, які можуть спричинити захворювання структур ока. Коли проникність цього природного фільтра підвищується, шкідливі речовини потрапляють прямо в райдужку, а потім у війне тіло, перетворюючи обидва відділи на вогнища запалення.

Серед основних причин, що викликають розвиток іридоцикліту можна виділити грип, кір ГРВІ, туберкульоз, деякі венеричні захворювання (сифіліс, гонорея), стафілококові та стрептококові інфекції, малярія, бруцельоз: усі ці недуги можуть вплинути на проникність гематоофтальмічного бар’єру та викликати.

Також на виникнення іридоцикліту може вплинути алергія та пил, побутову хімію, ліки, а також сезонні алергії, хронічні осередки запалення у ротовій або носовій порожнині, ревматичні захворювання. У осіб, які страждають від ревматизму та синдромів, з ним пов’язаних, частота захворюваності може сягати 40%.

Розвиток іридоцикліту можуть спричинити захворювання, що пов’язані з обміном речовин (цукровий діабет та інші), травми, поранення та післяопераційні ускладнення.  

Чинниками ризику для виникнення даного захворювання можуть стати стресові ситуації, переохолодження організму, надто інтенсивні фізичні навантаження, шкідливі звички, незбалансоване харчування та порушення імунітету.

Трапляється, що навіть фахівцям не вдається з’ясувати причину виникнення захворювання: тоді говорять про іридоцикліт нез’ясованої етіології.

Основні симптоми розвитку іридоцикліту.

Основні симптоми іридоцикліту – неспецифічні: вони притаманні багатьом офтальмологічним (і не лише) захворюванням. Пацієнти із запаленням циліарного тіла та райдужки скаржаться на головні болі, погіршення зору, світлобоязнь, сльозотеча, помутніння перед очима, гіперемію.

Також характерними для гострого іридоцикліту ознаками є різкий біль у очному яблуці, що віддає в голову, посилення хворобливості при доторканні до ока у зоні проекції війкового тіла, потовщення райдужної оболонки, звуження та нерухомість зіниці, посилення хворобливих відчуттів уночі, набряк повік, судини, що проглядаються по зовнішньому краю райдужної оболонки – спочатку яскраво червоного, пізніше – фіолетового кольору.

При хронічному іридоцикліті спостерігається згладжування малюнка райдужної оболонки, виражена ексудація, утворення білкових горбків, спайок. Больові відчуття виражені менше, ніж за гострої форми.

Несвоєчасне чи неефективне лікування захворювання часто призводить до появи ускладнень. Запальний процес може поширитись на інші відділи – тоді у пацієнта розвиваються склерит, кератит, васкуліт, ендоофтальміт.

Щоб уникнути розвитку ускладнень, при перших проявах симптомів звертайтеся на консультацію в центр зору AstraMed, наші висококваліфіковані лікарі-офтальмологи проведуть повну діагностику зорової системи та підберуть ефективне лікування для кожного пацієнта.

Що таке іридоцикліт та його основні ознаки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори