Що таке халязіон і чому він виникає?

Халязіон – доброякісне утворення округлої форми в товщі століття. Формується при закупорці протоки мейбомієвої залози. Порушення відтоку секрету та скупчення його всередині викликає розтягнення залози та хронічний проліферативний запальний процес у навколишніх тканинах.

Халязіон помітний на обличчі та створює явний косметичний дефект. Досягаючи великого розміру, може впливати на зір, а інфікуючись – лягти основою абсцесу чи флегмони століття.

Щоб не допустити таких серйозних ускладнень, не слід пускати перебіг патологічного процесу на самоплив. У разі виникнення на столітті ущільнення правильним рішенням буде звернутися за допомогою до кваліфікованих лікарів-офтальмологів.

Про розвиток запалення говорять набряклість, почервоніння, ущільнення шкіри навколо освіти, розм’якшення центру. Після формування абсцесу халязіон може відкриватися на внутрішній бік століття. Гній витікає, проте проблема вирішується: оболонка зберігається, отже, є ризик повторного нагноєння.

Симптоми, що можуть свідчити про розвиток халязіону.

Як правило, пацієнти пред’являють скарги на наявність на шкірі століття округлого утворення діаметром від кількох міліметрів до сантиметра. Зазвичай воно не болить, не свербить, спаяно з тканинами, що підлягають, трохи перекочується під пальцями.

Пацієнт може звернути увагу на дискомфорт та почуття тиску на око в місці розташування халязіону, сльозотечу, почуття піску в оці. У разі приєднання інфекції він відзначає почервоніння шкіри, набряк та болючість у ураженій ділянці.

Якщо новоутворення досягає 5 мм у діаметрі, воно чинить тиск на повіку, через що у пацієнта може розвинутись астигматизм, змінитись гострота зору, а у разі пошкодження рогівки – її подальше помутніння чи потовщення.

Найчастіше захворювання дебютує взимку після переохолодження або влітку при відпочинку на відкритих водоймах.

Чому виникає халязіон, основні причини.

Халязіон розвивається внаслідок закупорки протоки мейбомієвої залози. Їхні протоки відкриваються з внутрішньої сторони століття, відразу під віями. Заліза продукують ліпідний секрет, який зволожує рогівку і запобігає висиханню слізної рідини.

Закупорку мейбомієвої протоки можуть викликати такі обставини:

1.         порушення правил особистої гігієни.

2.         неправильне використання контактних лінз.

3.         зловживання косметичними засобами.

4.         неадекватна робота сальних залоз (жирна, схильна до акне, шкіра).

5.         ендокринні розлади (наприклад, цукровий діабет).

6.         захворювання органів травного тракту.

7.         інші запальні патології очей (блефарит, мейбоміїт, «ячмінь»).

Стреси, неправильне харчування, недосипання, застудні захворювання та шкідливі звички призводять до зниження імунітету, що підвищує ризик інфікування тканин століття, та розвитку даного захворювання.

Пам’ятайте, що дуже важливо своєчасно звернутися до кваліфікованих фахівців, щоб як найшвидше розпочати лікування. В Медичному центрі AstraMed працюють висококваліфіковані фахівці, які легко виявляють причину дискомфорту та підбирають ефективне та безпечне лікування для кожного пацієнта.  

Що таке халязіон і чому він виникає?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори