Що таке судинозвужувальні краплі для очей та у чому їх небезпека

Судинозвужувальні краплі – це медикаментозний засіб, що застосовується переважно при почервонінні очей та набряки кон’юнктиви. Як і будь-який медикаментозний засіб, такі краплі мають свої особливості застосування та небезпечні наслідки при самолікуванні.

Одним х найпоширеніших офтальмологічних порушень є захворювання «сухого ока». Воно виникає переважно через порушення стабільності слізної плівки, спричиненої порушеннями у роботі залоз, які виробляють сльозу.

Внаслідок недостатнього зволоження і під впливом різних подразнюючих факторів очі починають активно червоніти. При цьому очні судини починають запалюватися, іноді з’являється сльозотеча, свербіж, відчуття печіння, піску в очах. Як екстрений захід багато пацієнтів починають використовувати судинозвужувальні краплі в очі. Більш того, часте та безконтрольне застосування таких препаратів може бути небезпечним для зорової системи і не тільки.

Коли використовують судинозвужувальні краплі?

Препарати цієї групи призначають для усунення почервоніння судин, причому найчастіше в комплексі з іншими медикаментозними засобами. Але перед застосуванням офтальмологічних розчинів необхідно встановити справжню причину розширення судин. Нормальну роботу органів зору можуть порушити такі фактори: високі зорові навантаження, алергічна реакція, сухий, холодний клімат, порушення правил експлуатації контактних лінз.

Існують захворювання, які не пов’язані з органами зору, але можуть викликати почервоніння та набряклість слизової оболонки очей. Це може бути цукровий діабет, застуда та ін. Часто почервоніння пов’язане з розширенням судин і може бути симптомом серйозного захворювання органів зору: блефарит, глаукома, кон’юнктивіт.

Такі препарати дозволяють усувати неприємні симптоми захворювання «сухого ока» Вони дають миттєвий ефект. Але мало хто з пацієнтів здогадується, що часто закапувати судинозвужувальні краплі у вічі небезпечно.

У чому небезпека судинозвужувальних краплів?

Мало хто здогадується про небезпеку препаратів, які найчастіше призначають при захворюванні «сухого ока». Вони допомагають зняти почервоніння, що виникають внаслідок перенапруги, тривалої роботи за комп’ютером. Але вже через 5-7 днів судинозвужувальні препарати викликають звикання.

Зниження чутливості рецепторів судин до діючих компонентів призводить до того, що почервоніння оболонки ока стає хронічним. Крім того, існує ризик порушення живлення та кровопостачання тканин органів зору, звуження просвіту судин.

Офтальмологи стверджують, що використання судинозвужувальних препаратів при сухості очей може погіршити стан органів зору. Через порушення стабільності слізної плівки очі стають надто чутливими, вразливими. Використання крапель, що звужують судини, у цій ситуації може додатково травмувати очі. Самолікування нерідко закінчується блефаритом, кон’юнктивітом, виразкою рогівки.

Краплі з судинозвужувальним ефектом можна застосовувати короткими курсами і лише після консультації з лікарем-офтальмологом. Вони мають протипоказання, тому безконтрольне застосування таких препаратів може завдати шкоди Вашому здоров’ю.

Що таке судинозвужувальні краплі для очей та у чому їх небезпека

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори