Що таке очна мігрень та її особливості.

Очна мігрень – це поширене захворювання, при якому пацієнт страждає від порушень зору. Вони можуть відбуватися під час нападів головного болю і поза ними. Нерідко це захворювання називають миготливою мігренню, оскільки одним із проявів порушення є відчуття мерехтіння. 

Крім цього, можуть спостерігатися випадання областей зорового поля та поява різних ефектів. Миготлива очна мігрень характеризується відсутністю органічних змін очей. Як правило, вона вражає молодих пацієнтів. У групу ризику потрапляють пацієнти, робота яких передбачає серйозні та тривалі навантаження на очний апарат, а також ті, у кого є вроджена схильність.

Що провокує появу очної мігрені?

Як правило, пацієнти вважають, що причини очної мігрені полягають у порушеннях зору. Однак це не відповідає істині. Патологічне стан обумовлено порушенням роботи зорового аналізатора, що у потиличної частини голови. Його функція у тому, щоб забезпечувати правильне візуальне сприйняття світу. Спотворення зображень при очній мігрені викликані тим, що в області зорового аналізатора тимчасово порушується кровообіг. Будь-які патології офтальмологічного характеру при цьому відсутні.

Що стосується факторів, які провокують порушення кровообігу в області зорового аналізатора, то до них належить недосипання чи порушення сну та вроджена схильність. Також приймання певних медикаментозних препаратів, перевтома та часті стреси та збої гормонального характеру. Серед факторів, що провокують очну мігрень можна виділити й надмірне споживання шоколаду та кави, нестачу кисню, патології судин головного мозку, інтенсивні фізичні навантаження та різка зміна погоди.

Основні етапи розвитку очної мігрені.

Початок нападу характеризується занепадом сил, відчуттям сонливості, частою позіханням. Пацієнту постійно хочеться пити, виникає потреба у споживанні солодкої їжі. Спостерігається надмірна сприйнятливість до яскравого світла та звуків (не обов’язково гучних). Крім цього, пацієнт відзначає напругу потиличних м’язів. У середньому такий період триває від 60-ти хвилин до 2-х – 3-х діб.

Другий етап очної мігрені. Зорові відчуття, що з’являються в цей період, характеризуються яскравими мерехтливими плямами та спалахами світла. Відзначається випадання з поля зорового певних областей, іноді розвивається тимчасова сліпота. Зорове сприйняття об’єктів спотворене у плані їх форми та кольору, причому це стосується обох очей. Пацієнт скаржиться на оніміння верхніх кінцівок, що не може чітко розмовляти. Даний етап триває від 5 до 60 хвилин.

Третій етап. Найсильніша больова симптоматика, що охоплює одну половину голови, може тривати близько доби. Вона стає сильнішою за впливу яскравого світла, звуків, запахів, може супроводжуватися нудотою і навіть блювотою. Пацієнт відчуває сильну втому і хоче спати, але не може через головний біль. Усунути її за допомогою анальгетиків не вдається.

Відновлювальний етап характеризується поступовим стиханням больової симптоматики. Пацієнт засинає. В середньому відновлення може тривати від двох – трьох годин до кількох днів.

Щоб швидше усунути очну мігрень та не допустити розвиток порушень зору слід звертатися за допомогою до лікаря. Лише фахівець допоможе підібрати ефективні засоби для боротьби з очною мігренню індивідуально для кожного пацієнта.

Що таке очна мігрень та її особливості.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори