Що таке ксантелазма та як її лікувати?

Ксантелазма або ксантома – це доброякісне новоутворення шкірного покриву, що найчастіше розвивається на повіках очей у вигляді відкладення холестерину. Ксантома має вигляд плям жовтого кольору, а іноді таке новоутворення виступає над шкірою.

Ксантелазмі не передує жодне інше захворювання шкіри повік. Після появи ксантелазма має постійній характер, а з часом може збільшуватися за розміром та осередком ураження. Ксантома може бути одиничною або множинною, а також може проявлятися й на інших ділянках тіла людини.

При виявлені ксантоми слід звертатися до лікаря-офтальмолога, який провівши діагностику підбирає ефективний метод її лікування. Діагностика включає дослідження ліпідів крові, а при виявленні їх порушення лікування спрямовується саме на корекцію вмісту ліпідів та холестерину в крові.

Чому розвивається ксантелазма, що варто знати.

Насправді чинники, які провокують розвиток ксантелазми є маловивченими. Проте, проводячи безліч досліджень, фахівці виявили взаємозв’язок ксантелазми та порушення обміну речовин, що обумовлюється відкладанням жирів у в шарі епідермісу.

Також дослідження показали, що ксантелазма найчастіше проявляється в осіб, які хворіють на цукровий діабет, страждають ожирінням, за наявності цирозу печінки чи панкреатиту. Іноді це захворювання передається спадково, у такому випадку його можна виявити уже в перший рік життя дитини.

Найчастіше ксантелазма проявляється в людей старшого та похилого віку. Дуже часто від ксантоми страждають жінки після 45 років, особливо якщо у них наявний цукровий діабет чи дуже високий рівень ліпідів в крові. Варто розуміти, що такі новоутворення можуть появлятися не лише у жінок, а й у чоловіків.

Чи може ксантома перерости у злоякісну та як її лікувати?

Немає жодних клінічних підтверджень, що ксантелазма може перерости у злоякісне новоутворення, саме тому її видалення проводять лише з метою усунення косметичного дефекту.

Досліджуючи ксантелазму після її видалення фахівці помітили, що в них містяться фосфоліпіди та холестерин, що містяться й у великій кількості містяться в крові осіб, що мають ксантелазму повік.

Лікування ксантелазми характеризується її видаленням за допомогою лазера або хірургічним шляхом. Також при наявності обміну ліпідів призначається лікування, що включає ін’єкції інсуліном або прийом тиреоїдину.

Якщо виявляється порушення складу крові та високий рівень холестерину, то пацієнтам призначається дієта, що обмежує вживання тваринних жирів, а також призначаються ліки для зниження рівня холестерину, які включають аскорбінову кислоту, вітамін В4, вітамін В6 та інші.

Лікуванням ксантелазми займається не лише лікар-офтальмолог, а й лікар-терапевт, оскільки саме терапевт призначає усі необхідні препарати для нормалізації рівня холестерину та складу крові.

Якщо не нормалізувати рівень холестерину, то ксантелазма може повертатися знову, тому після її видалення рекомендують перейти на особливе харчування за порадами лікаря. Видаляти ксантелазму слід лише у кваліфікованого-лікаря офтальмолога, щоб не допустити утворення рубців!

Що таке ксантелазма та як її лікувати?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори