Що таке косоокість та її лікування.

Косоокість – це порушення, при якому спостерігається відхилення одного ока або обох очей по черзі при погляді на об’єкт спостереження. Внаслідок цього порушується об’ємність зображення, тобто йде порушення так званого бінокулярного зору, і сприйняття зовнішнього світу здійснюється неповно, дитина не може правильно оцінити дистанцію, розташування навколишніх предметів. Косоокість частіше виявляється у дітей, але може виникнути і в дорослому віці з низки причин. 

Косоокість – це відсутність бінокулярного зору через відхилення одного або двох очей поперемінно. Відхилення очей може бути невеликим, і долатись спільною роботою мозку та м’язів ока. Якщо ж це явне відхилення, яке виявляється вже при погляді двома очима, тоді уже слід терміново приступити до лікування.

Як лікувати косоокість: основні методи.

Слід розуміти, що кінцевою метою лікування є відновлення об’ємного зору та правильного становища очей. Чим раніше розпочати лікування, тим вищий відсоток повного відновлення бінокулярного зору, тому ігнорувати дане захворювання і чекати на мимовільне лікування не потрібно.

Залежно від стадії розвитку косоокості та особливостей зорової системи пацієнта лікар може вибрати відповідний метод лікування:

  1. Оптична корекція допомагає відновити гостроту зору та нормалізувати функції фокусування очей, напруги та розслаблення очних м’язів. Все це призводить до зменшення або навіть зникнення кута косоокості і в результаті дозволяє відновити бінокулярні функції ока або хоча б створити умови для цього. Корекція помилок рефракції показана за будь-яких форм косоокості і досягається окулярами чи лінзами в режимі постійного носіння.
  2. Плеоптичне лікування призначене для покращення гостроти зору ока, яке бачить гірше.  Найпоширенішим і традиційним методом є оклюзія здорового ока – досягається шляхом закриття цього ока спеціальною заслінкою різного ступеня прозорості. Режим носіння визначається офтальмологом, залежно від ситуації. Він може бути постійним, на кілька годин на день або з чергуванням очей. В результаті гірше бачить око активно підключається до роботи.
  3. Ортоптичне лікування проводиться після курсів лікування методами описаних вище та починаючи з 3-4 річного віку. Для цього використовується спеціальний апарат, за допомогою якого можна визначити кут косоокості, розвинути здатність ока до злиття зображень, об’ємного зору до умов поділу полів зору. Заняття проводяться в ігровій формі, зазвичай легко переносяться дитиною. Також існує багато спеціалізованих комп’ютерних програм. Але необхідно створити природні умови у розвиток бінокулярного зору. Для цього використовується інша система лікування – диплоптика. Основне завдання цього – розвинути в пацієнта здатність до подолання двоїння шляхом відновлення фіксації зору одному об’єкті. 
  4. Хірургічне лікування застосовується у разі, коли іншими методами відновити симетричне положення очей не вдається. Операції проводяться в дошкільному віці і полягають в ослабленні дії сильного м’яза, у бік якого відхилене око, або у посиленні дії слабкого м’яза або ж дії відразу на обидва ці м’язи. 

В Медичному центрі AstraMed досвідчені та висококваліфіковані лікарі-офтальмологи підбирають ефективний метод лікування косоокості індивідуально для кожного пацієнта. Перед початком лікування у нашому медичному центрі проводиться якісна діагностика зору, що дає можливість точно підібрати найбільш дієве лікування та зберегти зір пацієнта.

Що таке косоокість та її лікування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори