Що таке кон’юнктивіт і як боротися.

Кон’юнктивіт – це офтальмологічне захворювання, яке має запальний характер. Захворювання часто зустрічається як у дітей, так і у дорослих. Кон’юнктива – це тоненька прозора плівка, яка захищає око від сторонніх предметів та різноманітних бактерій. Інколи кон’юнктива, з різних причин, подразнюється та розвивається запальний процес. Цей процес і називається кон’юнктивітом.

Чому виникає кон’юнктивіт та як він проявляється.

Причин розвитку кон’юнктивіту дуже багато, але серед основних виділяють:

  1. Інфекції, що потрапили в середину ока. Вони можуть потрапити в очі, якщо людина використовує неякісні косметичні засоби, при купанні в забруднених водоймах, протиранні очей невимитими руками. При потраплянні інфекцій, часто розвивається гнійний кон’юнктивіт. Захворювання також може виникнути внаслідок інфекційних захворювань організму.
  2. Алергічні реакції. Розвивається тоді, коли на організм впливають подразники, які викликають алергію, наприклад, пилок квітів. Лікування такого кон’юнктивіту досить непросте.
  3. Вплив хімічних речовин, пилу та диму протягом тривалого часу.
  4. Дія ультрафіолетового випромінювання.
  5. Чутливість до певних лікарських препаратів. Можна віднести до алергічного кон’юнктивіту.
  6. Неправильне використання та догляд за контактними лінзами.
  7. Переохолодження організму та надмірна втома очей, після довгої зорової роботи.
  8. Порушення обміну речовин в організмі та брак вітамінів.
  9. Часто виникає при астигматизмі, далекозорості та інших захворювань органів зору.

Якщо говорити про симптоми розвитку кон’юнктивіту, то найчастіше виділяють почервоніння очей, виникає свербіж очей та відчуття піску чи стороннього тіла в органах зору. Дуже часто, при кон’юнктивіті, повіки починають опухати, зростають сльозовиділення, а також можуть з’явитися гнійні виділення. Якщо кон’юнктивіт уже загострюється, то з’являються больові відчуття, при відкриванні та закриванні повік, а також з’являється дискомфорт при погляді на яскраве світло.

Як боротися із кон’юнктивітом.

Як і при будь-якому офтальмологічному захворюванні, при перших проявах кон’юнктивіту слід звертатися до лікаря-офтальмолога. Лікар, провівши обстеження, визначає збудника, що викликав розвиток захворювання та підбирає ефективний метод лікування.

Лікування кон’юнктивіту може бути різним, все залежить від стадії розвитку захворювання та причин його виникнення:

Вірусний кон’юнктивіт не вимагає особливого лікування. Проте офтальмологи рекомендують ретельно стежити за станом органів зору, щоб не допустити розвиток ускладнень.

Бактеріальний кон’юнктивіт вимагає лікування з використанням антибіотиків та спеціальних краплів. У більшості випадків таке лікування триває один тиждень, а інколи два.

Алергічний кон’юнктивіт лікують використовуючи антигістамінні препарати проти кон’юнктивіту. Часто, щоб вилікувати кон’юнктивіт, потрібно лише усунути причину, яка провокує алергію. У деяких випадках, при вірусному кон’юнктивіті, лікар призначає місцеві кортикостероїди, які зменшують запальний процес.

 В Медичному центрі AstraMed Вам допоможуть легко позбутися кон’юнктивіту, адже у нас працюють лише досвідчені лікарі-офтальмологи. В AstraMed створені усі необхідні умов для комфортного лікування Вашого зору.

Що таке кон’юнктивіт і як боротися.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори