Кон’юнктивіт – це офтальмологічне захворювання, яке має запальний характер. Захворювання часто зустрічається як у дітей, так і у дорослих. Кон’юнктива – це тоненька прозора плівка, яка захищає око від сторонніх предметів та різноманітних бактерій. Інколи кон’юнктива, з різних причин, подразнюється та розвивається запальний процес. Цей процес і називається кон’юнктивітом.
Чому виникає кон’юнктивіт та як він проявляється.
Причин розвитку кон’юнктивіту дуже багато, але серед основних виділяють:
- Інфекції, що потрапили в середину ока. Вони можуть потрапити в очі, якщо людина використовує неякісні косметичні засоби, при купанні в забруднених водоймах, протиранні очей невимитими руками. При потраплянні інфекцій, часто розвивається гнійний кон’юнктивіт. Захворювання також може виникнути внаслідок інфекційних захворювань організму.
- Алергічні реакції. Розвивається тоді, коли на організм впливають подразники, які викликають алергію, наприклад, пилок квітів. Лікування такого кон’юнктивіту досить непросте.
- Вплив хімічних речовин, пилу та диму протягом тривалого часу.
- Дія ультрафіолетового випромінювання.
- Чутливість до певних лікарських препаратів. Можна віднести до алергічного кон’юнктивіту.
- Неправильне використання та догляд за контактними лінзами.
- Переохолодження організму та надмірна втома очей, після довгої зорової роботи.
- Порушення обміну речовин в організмі та брак вітамінів.
- Часто виникає при астигматизмі, далекозорості та інших захворювань органів зору.
Якщо говорити про симптоми розвитку кон’юнктивіту, то найчастіше виділяють почервоніння очей, виникає свербіж очей та відчуття піску чи стороннього тіла в органах зору. Дуже часто, при кон’юнктивіті, повіки починають опухати, зростають сльозовиділення, а також можуть з’явитися гнійні виділення. Якщо кон’юнктивіт уже загострюється, то з’являються больові відчуття, при відкриванні та закриванні повік, а також з’являється дискомфорт при погляді на яскраве світло.
Як боротися із кон’юнктивітом.
Як і при будь-якому офтальмологічному захворюванні, при перших проявах кон’юнктивіту слід звертатися до лікаря-офтальмолога. Лікар, провівши обстеження, визначає збудника, що викликав розвиток захворювання та підбирає ефективний метод лікування.
Лікування кон’юнктивіту може бути різним, все залежить від стадії розвитку захворювання та причин його виникнення:
Вірусний кон’юнктивіт не вимагає особливого лікування. Проте офтальмологи рекомендують ретельно стежити за станом органів зору, щоб не допустити розвиток ускладнень.
Бактеріальний кон’юнктивіт вимагає лікування з використанням антибіотиків та спеціальних краплів. У більшості випадків таке лікування триває один тиждень, а інколи два.
Алергічний кон’юнктивіт лікують використовуючи антигістамінні препарати проти кон’юнктивіту. Часто, щоб вилікувати кон’юнктивіт, потрібно лише усунути причину, яка провокує алергію. У деяких випадках, при вірусному кон’юнктивіті, лікар призначає місцеві кортикостероїди, які зменшують запальний процес.
В Медичному центрі AstraMed Вам допоможуть легко позбутися кон’юнктивіту, адже у нас працюють лише досвідчені лікарі-офтальмологи. В AstraMed створені усі необхідні умов для комфортного лікування Вашого зору.