Що таке ерозія рогівки ока та її лікування.

Рогівка – це сферична та абсолютно прозора частина зовнішньої оболонки ока, по суті, опукла та увігнута лінза, що заломлює промені світла та фокусує зображення на сітківці. Крім проведення та заломлення променів, вона захищає світлопровідну систему ока від зовнішніх пошкоджень та негативних впливів. Однак, потрапляння в око чужорідних предметів, агресивних хімічних речовин, інфекції або хронічне висушення очної поверхні  можуть призвести до пошкодження, через що розвивається ерозія рогівки.

Ерозія є дефектом поверхневої кулі клітин рогівки, через що порушується її цілісність, ерозія може стати місцем проникнення інфекції всередину очного яблука. Крім того, через ерозію рогівка втрачає свою прозорість, що загрожує зниженням зору-.

На відміну від виразки, ерозія зачіпає лише поверхневу епітеліальну частину рогівки ока. При більш глибоких ушкодженнях можуть розвиватися серйозні пошкодження, що довго продовжуються виразками з помутнінням рогівки та порушенням зору.

Основні симптоми ерозії рогівки ока.

При ерозії рогівки виникають типові скарги на дискомфорт в очах, тому лікар може запідозрити цю патологію ще під час розмови з пацієнтом. Насамперед виникає сильний біль у враженого оці, який схожий на відчуття, коли в око потрапляє пісок чи сторонні предмети. Протягом перших двох діб також починає з’являтися сльозотеча, набряк століття та блефароспазм.

Якщо ерозія має інфекційний характер, то додаються такі симптоми як почервоніння і набряк очей від початку захворювання, сильна світлобоязнь та посилення болю при яскравому світлі. Також може з’явитися зниження гостроти зору на пошкодженому оці.

Якщо це рецидивна ерозія, в області пошкодження рогівки формуються рубці , які гірше пропускають світлові промені. Це призводить до стійкого та помітного погіршення зору. Крім того, ерозії можуть переходити у глибші ушкодження – язви, що проникають до передньої камери ока. Це загрожує поширенням інфекції всередину. Цей процес може призвести до необоротного зниження зору.

Як вилікувати ерозію рогівки ока?

Ерозія рогівки ока –надзвичайно серйозний стан, що вимагає негайного звернення до фахівця. З появою вищеописаних симптомів для правильної постановки діагнозу та вибору терапії необхідно терміново звернутися до лікаря-офтальмолога.

Якщо це неінфекційна ерозія, застосовують препарати кератопротекторної дії – вони допомагають загоювати дефекти, утворюючи на поверхні дефекту тонку плівку, яка захищає від зовнішніх подразників. Також показані препарати, що стимулюють кровообіг та регенерацію. Може бути призначена фізіотерапія.

При підозрі розвитку ерозії рогівки звертайтеся в Медичний центр AstraMed. Кваліфіковані лікаря-офтальмологи проведуть якісний огляд Вашої зорової системи та визначать причину появи дискомфорту. При необхідності буде підібрано найбільш дієвий метод лікування зорової системи, який зупинить розвиток порушення або ж взагалі його усуне. Пам’ятайте, що своєчасна діагностика  ерозії рогівки ока – це можливість зберегти зір та не допустити розвитку небезпечних ускладнень!

Що таке ерозія рогівки ока та її лікування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори