Що таке втома очей та як її усунути?

Сухість чи роздратування, відчуття піску в очах, розмитий зір, підвищена чутливість до світла, біль у шиї, плечах чи спині — симптоми, які знайомі кожному. Це все може свідчити про перенапруження органів зору, так чи небезпечна надмірна напруга очей для зору, чи потрібні окуляри і як боротися з неприємними симптомами?

Що таке перевтома органів зору?

Причина втоми очей – будь-яка діяльність, що вимагає напружувати зір протягом тривалого часу: робота за комп’ютером, читання та письмо, заняття дрібними видами рукоділля, довге водіння. Також стомлення можуть викликати неправильно підібрані окуляри.

Астенопія, як інакше називають зорову втому, знижує продуктивність і провокує появу неприємних відчуттів. Якщо ігнорувати систематичну перенапругу очей, можливі ускладнення, що призведуть до постійного погіршення зору.

Особлива форма астенопії – комп’ютерно зоровий синдром. Причина його, як легко здогадатися за назвою, є надмірна робота за комп’ютером. Як правило, відпочинок та профілактика допомагають швидко повернути зір у норму. Але якщо запустити проблему, можливо стійке ураження очей.

Як позбутися зорової втоми?

Якщо ви довго працюєте за комп’ютером або повинні концентрувати увагу на дрібних об’єктах, повністю уникнути астенопії не вийде. Але належні заходи профілактики допомагають зменшити неприємні симптоми та зберегти зір.

  1. Правильна організація робочого місця. Екран комп’ютера повинен знаходитись на відстані приблизно 50-60 см, на одному рівні з очима або зовсім трішки нижче. Постарайтеся зменшити відблиски та відображення, помістивши монітор таким чином, щоб на нього не падало світло з вікна або відблиски штучного освітлення. Можна використовувати покриття антивідблиску. Правильно підібране комп’ютерне крісло допоможе досягти природної пози під час роботи.
  2. Зволоження очей. Намагайтеся моргати частіше, щоб краще зволожувати поверхню ока та розслаблювати м’язи. По можливості, встановіть у приміщенні будь-який засіб для зволоження повітря, який буде зменшувати фактори, що подразнюють очі. Якщо це неможливо, використовуйте краплі штучна сльоза, при необхідності. Їх краще капати кожні дві години, не чекаючи, поки сухість очей стане болісною. Такі краплі можна підібрати з лікарем-офтальмологом.
  3. Правильно підібрані окуляри. Найчастіше до перевтоми очей наводить неправильний вибір оптики. Якщо ви використовуєте окуляри, бажано відвідувати офтальмолога не рідше ніж раз на рік, щоб відстежити зміни зору і, при необхідності, скоригувати оптику. Можна використовувати різні окуляри для повсякденного життя, щоб коригувати зір, а також придбати спеціальні окуляри для роботи за комп’ютером. Так Ви захистите свої очі від шкідливого випромінювання.
  4. Перерви та гімнастика. Навіть якщо ви не відчуваєте втому, небажано проводити перед монітором послідовно більше 2 годин. Далі необхідно зробити перерву на 15-20 хвилин, змінити діяльність або зробити розслаблюючу гімнастику для очей.

Отже, сама по собі втома очей не є небезпечним захворюванням, однак часте її виникнення може призвести до порушення зору. Якщо не боротися з втомою очей, то поступово можуть розвинутися небезпечні захворювання зорової системи. Тому при появі неприємних симптомів звертайтеся на консультацію до лікаря-офтальмолога в Медичний центр AstraMed. Наші лікарі допоможуть підібрати ефективний засіб для боротьби із втомою очей.

Що таке втома очей та як її усунути?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори