Що таке атрофія зорового нерва?

Існують захворювання, у яких врятувати здоров’я очей складно. Атрофія зорового нерва – одна з них. Часто проблеми із зором можна вирішити за допомогою коригувальних окулярів або операцій. Тим не менш, існують захворювання, при яких врятувати здоров’я очей набагато складніше. Атрофія зорового нерва – одна з таких захворювань.

Під цією назвою розуміють повільне та систематичне відмирання нервових волокон з наступним заміщенням сполучною тканиною. Як підсумок, що надходить у мозок інформація спотворюється, а зір людини падає дедалі більше.

Чому виникає атрофія та що відбувається із зоровим нервом?

Процес атрофії завжди означає незворотну втрату функцій тим чи іншим органом. Зоровий нерв – це своєрідна дорога для імпульсів, що прямують у мозок. Коли частина волокон стоншується або відмирає, картинка стає дефектною, наприклад нечіткою, а зі зростанням кількості пошкоджень і зір стає гіршим.

Залежно від ступеня ушкодження, розрізняють атрофію початкову, часткову та повну. Цікаво, що атрофія зорового нерва найчастіше буває двосторонньої, тобто. Через деякий час у процес залучається і раніше здорове око.

Причин розвитку захворювання існує безліч, оскільки атрофія розвивається як наслідок усіляких патологічних станів, включаючи спадкові захворювання.

Найчастіше причиною ураження нерва стають тяжкі інфекції різної природи та системні хвороби, що характеризуються порушенням кровопостачання (наприклад, анемія, гіпертонія, діабет). А також рясні крововтрати, розсіяний склероз та інші патології центральної нервової системи, пухлини, що здавлюють очний нерв. До атрофії також можуть призвести травми голови, особливо у сфері очей чи отруєння токсинами.

Зрозуміло, що вищезгадані захворювання не завжди викликають відмирання волокон зорового нерва, проте при них рекомендується особливо уважно стежити за здоров’ям очей.

Симптоми атрофії зорового нерва.

Враховуючи незворотність ушкоджень, важливо вчасно помітити тривожні симптоми захворювання, щоб мінімізувати наслідки зору пацієнта.

Розпізнати атрофію зорового нерва можна за такими ознаками:

  1. Зниження гостроти зору. Стає складно (майже неможливо) сфокусуватися на предметах. Спочатку затуманювання стає легким і виникає періодично, але потім проявляється все частіше та сильніше. При цьому, оскільки хвороба не пов’язана із здібностями ока заломлювати промені світла, використання окулярів не дає жодного ефекту.
  2. Випадання полів зору — так, наче хтось прикрив частину ока долонею. На початкових стадіях атрофії цей симптом може виявлятися, так здорові нейрони намагаються компенсувати роботу загиблих.
  3. Порушення сприйняття кольору. При цьому частіше пацієнтам стає складніше розрізняти відтінки червоного та зеленого.
  4. Тунельний зір. У людини може зникнути периферичний огляд, а поле зору з часом звужується дедалі більше.
  5. Сліпа пляма, але тільки в тому випадку, якщо до процесу атрофії залучені центральні волокна нерва.

Крім того, люди з атрофією зорового нерва можуть скаржитися на головний біль та хворобливі відчуття при рухах очей.

Оскільки захворювання відноситься до прогресуючих та незворотних, а його прояви багато в чому збігаються з іншими хворобами очей, при виявленні будь-якого з вищезгаданих симптомів слід негайно звернутися до лікаря-офтальмолога. Своєчасна діагностика відіграє ключову роль у порятунку зору при атрофії зорового нерва.

Що таке атрофія зорового нерва?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори