Що таке атрофія зорового нерва та причини виникнення.


Атрофія зорового нерва – це захворювання органів зору, яке характеризується послабленням зору через пошкодження їх нервової частини. При розвитку атрофії поступово відмирають волокна зорового нерва.

Зоровий нерв передає інформацію від ока в мозок, де вона вже перетворюється на зображення. Якщо його волокна витончені, передача інформації утруднюється, і картинка виходить нечіткою. Що більше пошкоджень, то гірше бачить людина. Залежно від ступеня ушкодження говорять про часткову або повну атрофію зорового нерва. 

Чому розвивається атрофія зорового нерва та які її ознаки.

Причини виникнення захворювання дуже різноманітні, в більшості випадків пов’язані з іншими захворюваннями організму. Серед них виділяють:

 1. Різноманітні бактеріальні та вірусні (кір, герпес) інфекції.
 2. Системні захворювання із порушенням кровопостачання тканин – гіпертонічна хвороба, атеросклероз, цукровий діабет.
 3. Захворювання органів зору – глаукома, дистрофія сітківки, запальні захворювання.
 4. Патології центральної нервової системи (розсіяний склероз).
 5. Одномоментна значна втрата крові.
 6. Поранення ока, черепно-мозкові травми.
 7. Тяжкий токсичний вплив на організм (алкоголь, лікарські речовини).

Захворювання може впливати на зниження зору поступово та непомітно протягом кількох років, а може протікати дуже швидко, протягом кількох днів чи місяців та призвести до повної втрати зору.

Фахівці виділяють такі ознаки атрофії зорового нерва:

 1. Зниження гостроти зору та поява туману перед очима – це основна ознака появи захворювання. Спочатку розмивання появляється періодично і є легким, але з часом частішає та посилюється.
 2. Випадання полів зору – це ще одна важлива ознака атрофії. Відчуття ніби частину ока просто закрили долонею, часто не проявляється на початку розвитку захворювання.
 3. Часто порушується сприйняття кольорів. Пацієнти гірше розрізняють червоні та зелені відтінки.
 4. Частим симптомом є больові відчуття при рухах очима.
 5. Тунельний зір – коли оптична зона звужується від країв до центру.

Важливо одразу реагувати на дискомфорті відчуття та звертатися до лікаря-офтальмолога, щоб запобігти руйнуванню нервових тканин та зберегти свій зір.

Перед призначенням лікування лікар обов’язково проводить комплексну діагностику органів зору, щоб мати максимально докладну інформацію про роботу всіх очних відділів і особливо про стан очного дна, де зоровий нерв з’єднується з аксонами сітківки. 

На основі отриманих даних досвідчений фахівець легко поставить діагноз. Іноді симптоми ураження виникають раніше, ніж зміни тканин. Тоді додатково призначають лабораторні дослідження: аналіз крові, МРТ головного мозку.

Після діагностики захворювання та встановлення причин його виникнення лікарі-офтальмологи призначають ефективне лікування. Лікування атрофії зорового нерва повинне бути комплексним, воно включає: усунення патологій, що викликають його відмирання, поліпшення кровопостачання очного дна, стимуляція обміну речовин, гальмування процесів, що ушкоджують. Лікарі офтальмологи використовують медикаментозне лікування, яке допомагає сповільнити розвиток захворювання; хірургічне лікування – це видалення утворень, які створюють тиск на нерв; фізіопроцедури – додатково стимулюють відновлювальні процеси: електрофорез, ультразвук, лазеро- та електростимуляція, імпульсна магнітотерапія.

В Медичному центрі AstraMed працюють кваліфіковані лікарі-офтальмологи з великим досвідом, які володіють багатьма методиками лікування захворювань органів зору. Діагностика Вашого зору проводиться за допомогою якісного обладнання, що дає можливість точно встановити причини порушення зору. У нашій клініці є всі необхідні умови для того, щоб зберегти Ваш зір.

Що таке атрофія зорового нерва та причини виникнення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори