Що таке анемія та чому вона виникає?

Анемія – це порушення, яке характеризується зниженням гемоглобіну та еритроцитів в крові людини. Анемія не є самостійним захворюванням, проте таке порушення супроводжує безліч захворювань. Порушення може виникати як при вірусних захворюваннях, так і при значно серйозніших патологіях, наприклад, онкологічних пухлинах. Тому дуже важливо розуміти чому виникає анемія та як вона проявляється.

Ознаки анемії та симптоми її проявів, що варто знати.

Дуже часто анемію ще називають дефіцитом заліза, проте саме така анемія проявляється не в кожного, адже кров реагує на дефіцит заліза в останню чергу. Анемія має свої характерні ознаки, серед яких:

 1. М’язова слабкість. Дуже часто люди пояснюють таку слабкість втомою, проте затяжна м’язова слабкість може бути ознакою анемії.
 2. Інтенсивне випадання волосся та ламкість нігтів.
 3. Блідий колір шкіри.
 4. Тривале відчуття печіння на язику. Зміна смакових рецепторів також є ознакою анемії.
 5. У жінок можуть відбуватися зміни в менструальному циклі.

Одночасні прояви цих ознак свідчать про розвиток анемії, тому слід одразу ж звертатися до лікаря.

Часто на початку свого розвитку анемія ніяк не проявляється. Як уже було сказано, кров реагує на дефіцит заліза в останню чергу, спочатку страждають різні органи та тканини організму. Серед симптомів анемії можна виділити:

 1. Загальна слабкість, зниження працездатності та швидка втомлюваність.
 2. Постійне бажання постати та головні болі, а також часті зміни настрою.
 3. Виникнення запаморочення та відчуття нестачі вітамінів.
 4. Слабкість м’язів та періодичні проблеми із диханням.
 5. Больові відчуття у серці та безпричинна втрата свідомості.

Варто слідкувати за станом свого організму та при виникненні будь-яких з цих симптомів звертатися до лікаря, щоб уникнути розвиток серйозних порушень в організмі.

Фактори, які призводять до розвитку анемії.

Факторів, які призводять до розвитку анемії чи дефіциту заліза є дуже багато, а деякі з них діють на організм одночасно. Найпоширенішими причинами анемії є:

 1. Харчування. Ця причина, на перший погляд, не така й серйозна, проте є найбільш поширеною. Нестача продуктів з вмістом заліза призводить до розвитку анемії.
 2. Захворювання, що порушують продукування еритроцитів. Анемія часто виникає при захворюваннях нирок, ендокринній недостатності, деяких хронічних інфекціях та онкологічних захворюваннях.
 3. Гемоліз. Характеризується руйнуванням еритроцитів у крові, тривалість їхнього життя значно скорочується, що відбувається на фоні деяких патологічних процесів. В результаті розвивається анемія.
 4. Крововтрати. Основною причиною анемії є втрати крові різного характеру: часті кровотечі з носа, шлунково-кишкові кровотечі, та інших процесах, які призводять до втрати крові. В цьому випадку потрібне лікування анемії, щоб уникнути розвитку серйозних патологій.

Отже, попри те, що анемія не є самостійним захворюванням, вона може призвести до негативних наслідків. Факторів, які провокують її появу є дуже багато, тому варто слідкувати за своїм здоров’ям та способом життя. А при перших проявах анемії звертатися до лікаря терапевта, для проведення обстеження, а при необхідності він направить до вузькоспеціалізованого фахівця для підбору ефективного лікування.

Що таке анемія та чому вона виникає?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори