Що таке Амбліопія – «ліниве» око?

Амбліопія – це захворювання, яке характеризується зниженням зору одного або одразу обох очей, ще не можна скоригувати оптичними засобами – окулярами чи контактними лінзами.

Іноді, зображення, які отримує мозок від наших очей є дуже різними, тому він не може поєднати їх в єдине і всі об’єкти стають спотвореними. Для уникнення подвоєння мозок виключає менш якісне зображення, яке отримує від одного ока. Тоді це око стає практично чи взагалі не задіяне в зоровому процесі, що призводить до поступового зниження якості зору. Таке порушення ще називають захворюванням «лінивого» ока.

Чому розвивається захворювання «лінивого» ока?

Причин, які провокують розвиток «лінивого» ока чимало та усі вони мають різний характер. Найчастіше амбліопія розвивається у дитячому віці під впливом інших порушень в роботі зорової системи.

Залежно від факторів, які спровокували розвиток захворювання, амбліопію можна розділити на чотири типи:

  1. Дисбінокулярна амбліопія. Цей тип захворювання розвивається при наявності косоокості, що є найчастішою причиною появи «лінивого» ока. При косоокості очі працюють незалежно один від одного, тому при фокусуванні відхиляються в різні сторони та отримують різні зображення. Тоді для уникнення двоїння зображення отримане від одного з очей виключається.
  2. Рефракційна амбліопія. Причиною її розвитку є порушена заломлююча здатність одного ока, що характерно для таких офтальмологічних захворювань, як короткозорість, далекозорість та астигматизм. Відмінність у рефракції при такому порушені три та більше діоптрій, а чим більша відмінність, тим більш виражена амбліопія.
  3. Обскураційна або деприваційна амбліопія. Цей тим захворювання виникає при наявності перешкод, які не дають світловим променям потрапити на сітківку ока. Характерно для катаракти та травмах рогівки з утворенням рубців.
  4. Істерична амбліопія. Особливістю цього типу захворювання є те, що амбліопія розвивається без жодних порушень в роботі зорової системи. Розвивається в результаті сильного стресу та характеризується раптовим зниженням зору, а після заспокоєння зір поступово повертається.

Як проявляється амбліопія, що варто знати.

Амбліопія підступна тим, що на ранніх стадіях розвитку захворювання ніяких симптомів практично немає. Так й при тривалому протіканні захворювання іноді симптоми визначити дуже складно. Про наявність захворювання «лінивого» ока можуть свідчити такі симптоми:

  1. Очі відрізняються один від одного: при фокусуванні очі дивляться в різні боки чи одна повіка напівприкрита.
  2. При перегляді телевізора Ви сідаєте якомога ближче до екрана, а при читанні книги тримаєте її близько до очей.
  3. Погано сприймаються предмети, їх розмір та розташування.
  4. Знижується гострота зору, що не коригується оптичними засобами.
  5. При наявності косоокості її симптоми посилюються.

При перших проявах симптомів амбліопії слід одразу ж звертатися до лікаря-офтальмолога для проведення повної діагностики зору. Таку діагностику ви можете пройти в Медичному центрі AstraMed, де працюють лише висококваліфіковані фахівці. Рання діагностика захворювання дозволяє підібрати ефективне лікування та зберегти Ваш зір!

Що таке Амбліопія – «ліниве» око?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори