Що потрібно пам’ятати про загальну слабкість.

Кожен з нас нерідко відчуває втому та слабкість організму, яка може виникати через надмірне навантаження, погані звички та навіть несприятливі погодні умови. Більшість людей не придають цьому дискомфорту ніякого значення, вважаючи причиною його виникнення надмірні фізичні навантаження або постійні стреси. Проте, варто пам’ятати, що загальна втома та слабкість можуть бути першими симптомами порушень роботи організму та розвитку захворювань.

Чому виникає загальна слабкість та втома.

Причин, що провокують часту втому та слабкість дуже багато. Дуже часто причинами загальної втоми може бути:

  1. Знижений рівень цукру у крові. Може виникнути при використанні неправильної дози інсуліну людьми із цукровим діабетом, а також рівень цукру може знижуватися при голодуванні та дієтах.
  2. Понижений артеріальний тиск. Дуже часто виникає у людей старшого віку, проте, може розвиватися і в молодих людей. Такий стан може виникати при зневоднені організму, проблемах із серцем, травмах, прийманні медикаментозних препаратів та ряду інших порушень.
  3. Знижений рівень заліза в організмі, який призводить до розвитку анемії. Це нестача кисню, яка виникає через малу кількість еритроцитів, які розповсюджують кисень по всьому організмі.
  4. Хронічна втома – це захворювання, що супроводжується тривалою втомою та слабкістю, яка довго не проходить. Захворювання розвивається на фоні постійних стресів.
  5. Порушення у роботі серця. До таких порушень відносять нерегулярне серцебиття та аритмію.
  6. Застудні захворювання, під час яких піднімається висока температура – це й викликає слабкість усього організму.
  7. Порушений гормональний баланс. Слабкість та загальна втома – це один із перших симптомів змін гормонального фону. Ці симптоми часто супроводжуються головними болями, підвищеним потовиділенням та змінами ваги.
  8. Недостатня кількість вітамінів та мікроелементів. Загальна втома може також свідчити про нестачу вітамінів групи C, D, B, а ще йоду та калію. Усі ці вітаміни містяться в продуктах харчування, тому слід привести раціон в порядок.
  9. Вживання медикаментозних препаратів, наприклад, антидепресантів, міорелаксантів чи снодійних засобів. Такі засоби погано впливають на стан організму, тому при тривалому використанні можуть викликати втому та слабкість.

Загальна слабкість та втома можуть супроводжуватися й іншими симптомами, які залежать від захворювання з розвитком яких вони пов’язані. Серед таких симптомів найчастіше виділяють: головний біль, запаморочення, підвищене серцебиття, ускладнення дихання, сонливість та блідий колір шкіри.

При появі слабкості, яка довго не проходить, варто звертатися до лікаря терапевта. Досвідченого терапевта Ви можете знайти в Медичному центрі AstraMed. Для виявлення причин загальної втоми лікар може призначити різноманітні обстеження вашого організму. Також лікар-терапевт може дати направлення до вузькоспеціалізованих лікарів: кардіолога, невролога чи інших.

Лікування загальної втоми та слабкості проводиться залежно від того, з яким захворюванням вони пов’язані.

Що потрібно пам’ятати про загальну слабкість.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори