Що варто знати про стадії розвитку катаракти.

Катаракта – патологія органу зору, що характеризується частковим або тотальним помутнінням кришталика, що знаходиться між склоподібним тілом та райдужною точкою ока. Якщо кришталик каламутніє, порушується природний процес заломлення променів, через що знижується гострота зору або людина зовсім сліпне, все залежить від стадії розвитку захворювання.

Основні стадії розвитку катаракти та їх лікування.

Залежно від впливу катаракти на зір та рівня розвитку захворювання, розрізняють три її типи:

  1. Початкова стадія катаракти.

На початковій стадії катаракти помутніння кришталика очі незначні і майже впливають на зір. Відчути зміни у зорі на цій стадії людина практично не в змозі, таке помутніння зазвичай виявляється на прийомі у лікаря-офтальмолога.

При початковій катаракті призначається консервативне лікування, яке включає очні краплі, що покращують харчування кришталика, апаратне фізіологічне лікування.

Ціль цих заходів – профілактика з метою уповільнити прогресування захворювання. У стадії початкової катаракти хірургічне лікування зазвичай не проводиться. «Початкова» катаракта може бути 2-3 роки, а може й багато років. При діагнозі початкової катаракти регулярно проводять консервативне лікування, перевіряють зір та підбирають окуляри доти, доки вони покращують зір.

  • Незріла стадія катаракти.

На стадії незрілої катаракти помутніння кришталика очі вже виражені, зір значно знижений. Незважаючи на те, що людина ще досить добре бачить, види робіт, пов’язані з розгляданням дрібних деталей, виконувати практично неможливо, оскільки зображення виглядає, як у тумані. Не видно дрібний і середній шрифт у книгах і деталі зображення у телевізорі, досить утруднене керування автомобілем – погано видно дорогу, особливо у сутінках та темний час доби.

Консервативне лікування катаракти на цій стадії не дає ефекту. На етапі незрілої катаракти покращити зір можна лише одним способом – операцію з видалення катаракти та заміною кришталика ока на штучний. Операція проводиться мікрохірургічним способом, швидко та безболісно. Залежно від індивідуальних особливостей ока лікар підбирає штучний кришталик.

Якщо на цій стадії не звернутися до лікаря і не зробити операцію, зір продовжуватиме погіршуватися і захворювання перейде в стадію зрілої катаракти. Вчасно виконана операція поверне гостроту зору та значно підвищить якість життя.

  • Зріла стадія катаракти.

На стадії зрілої катаракти кришталик ока вже практично повністю каламутний, зір практично повністю втрачено. Людина бачить лише рухи руки в обличчя, може визначити напрямок джерела світла. Зрілі катаракти сьогодні зустрічаються рідко, так як зазвичай при погіршенні зору людині ще на стадії незрілої катаракти пропонують і виконують операцію катаракти. Методики операції з видалення кришталика та імплантації нового штучного кришталика (факоемульсифікація або екстракція), а також види штучних кришталиків, що імплантуються, такі ж, як при незрілій катаракті.

При появі перших симптомів катаракти звертайтеся на огляд до висококваліфікованих лікарів-офтальмологів в Медичний центр AstraMed. Наші фахівці з допомогою сучасного обладнання виявляють катаракту навіть на початковій стадії, що дає можливість швидше її позбутися. Раннє виявлення та ефективне лікування захворювань зорової системи дозволяє уникнути розвитку будь-яких ускладнень.

Що варто знати про стадії розвитку катаракти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори