Що варто знати про лікування далекозорості?

Далекозорість – це поширене порушення зору, що характеризується поганим баченням предметів розташованих поблизу.

Лікарі підбирають метод лікування відповідно до ступеня та виду стану, щоб зображення фокусувалося на сітківці, а не за нею.

Слабкий зір на близькій відстані і нормальне вдалину – це основна ознака далекозорості. Доводиться користуватися очками для читання. При слабкому ступені книгу досить усунути подалі, але очі сильно втомлюються. Однак при тяжкому ступені вже і вдалині предмети важко помітні. 

Ще одна ознака – серйозна втома, біль, різь, поколювання в очах, сльозотеча. Можуть виникнути головний біль. Також важко переноситься яскраве світло – ця реакція сильніша у тих, хто має високі ступеня змін.

При виявлені перших симптомів слід одразу ж звернутися на огляд до лікаря-офтальмолога, щоб виявити причину дискомфорту та усунути її. Далекозорість – це захворювання, що може прогресувати при відсутності лікування, що призводить до розвитку ускладнень.

Лікування далекозорості, основні методи.

Лікарі підбирають метод лікування відповідно до ступеня та виду стану, щоб зображення фокусувалося на сітківці, а не за нею. При далекозорості у більшості випадків використовуються консервативні методи лікування, однак можливе й хірургічне втручання.

До консервативних методів лікування далекозорості відносяться:

Корекція зору за допомогою окулярів для читання, перегляду телевізора, роботи за комп’ютером, коли фокусувати погляд поблизу.

Як альтернатива окулярам використовуються контактні лінзи – вони хороші для занять спортом та активного відпочинку, але дітям їх носити не можна (виготовляються з мінеральних та органічних матеріалів). 

Апаратні методи дозволяють уникнути операції та покращують стан – електростимуляція, вакуумний масажер, ультразвукові методи лікування, фізіотерапія.Прийом вітамінів збільшує тонус, від якого залежить гострота зору.

При неефективності консервативного лікування та прогресуванні патології можливе застосування хірургічних методів лікування:

Найбільш застосовуваним хірургічним методом лікування далекозорості є лазерна корекція, під час якої променем лазера видаляється шар тканини, що дозволяє надати рогівці нормальної форми. 

Переваги очевидні, оскільки можна одночасно виправити різні порушення гостроти зору. Процедура триває не більше 10 хвилин, однак має дуже хороший результат. Загальний наркоз не потрібен, що автоматично виключає багато ускладнень. Застосовується місцева анестезія, потім пацієнт деякий час залишається під наглядом медичного персоналу та виписується додому ще в день операції. 

Реабілітаційний період у звичних домашніх умовах проходить швидше. Але треба враховувати, що з повторному зверненні до лазерної корекції можливі ускладнення. Не застосовується через деякі вікові обмеження, наприклад, при значному порушенні акомодації.

Якщо Ви помітили погіршення зору поблизу, звертайтеся на консультацію до лікарів-офтальмологів в Медичний центр AstraMed, наші лікарі проведуть усі необхідні обстеження та при виявлені далекозорості підберуть ефективний метод лікування саме для Вас.

Що варто знати про лікування далекозорості?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори