Що варто знати про діагностику та лікування увеїту?

Увеїт – це захворювання судинної оболонки ока, яке має запальний характер. На перший погляд, захворювання не є надто небезпечним, але за відсутності лікування увеїт може призвести до розвитку катаракти, глаукоми, пошкоджень сітківки ока чи зорового нерва та навіть до повної та безповоротної втрати зору.

Про наявність увеїту можуть свідчити такі симптоми, як затуманення зору, почервоніння та біль в очах, зіниці звужуються та погано реагують на світло, сльозотечі та зниження гостроти зору. Однак ці симптоми можуть свідчити і про розвиток іншого захворювання, тому для діагностування увеїту необхідна діагностика у лікаря-офтальмолога.

Діагностика увеїту, що варто знати.

Для діагностики увеїту перш за все слід звернутися на консультацію до лікаря-офтальмолога, який проведе усі необхідні дослідження, що включають:

  1. Комп’ютерну діагностику зору, що дає можливість визначити оптичну силу ока та кривизну рогівки.
  2. Вимірювання внутрішньоочного тиску.
  3. Біомікроскопія ока, яка дозволяє виявити наявність ознак переднього увеїту.
  4. Офтальмоскопію – це огляд очного дна. При цьому дослідженні можна визначити це залучена у запальний процес задня частина органу зору та зоровий нерв.

Якщо оптичне середовище непрозоре, то в таких випадках проводиться УЗД. Також, при необхідності, проводять додаткові дослідження, які включають перевірку на наявність новоутворень чи спайок судин та оптичну когерентну томографію сітківки та зорового нерва.

Часто діагностика увеїту вимагає не лише огляду у лікаря-офтальмолога, а й залучення вузькоспеціалізованих фахівців, серед яких терапевт, ревматолог, дерматолог та інші.

При виявлені увеїту, для підбору найкращого лікування, проводять лабораторну діагностику, що включає визначення антитіл до збудників токсоплазмозу, герпесної та інших інфекцій. Також проводять загальний та біохімічний аналіз крові.

Основні методи лікування увеїту.

При вчасному виявлені увеїту він легко піддається медикаментозному лікуванню, що включає використання препаратів, що мають протизапальну, судинно звужуючу, противірусну чи антибактеріальну дію.

Часто при лікуванні увеїту застосовуються стероїдні препарати, до яких належить преднізолон та інші. Такі препарати використовуються у вигляді крапель або внутрішньом’язових та внутрішньоочних ін’єкцій, а також у вигляді таблеток чи мазей.

Іноді лікарі доповнюють своє призначення антигістамінними препаратами, а при підвищеному очному тиску – гіпотензивними краплями.

У запущених випадках увеїту окрім медикаментозного лікування може застосовуватися й хірургічне лікування. Серед хірургічних методів лікування увеїту найбільш поширеною є вітректомія, що являє собою видалення частинки склоподібного тіла.

У Медичному центрі AstraMed використовуються сучасні та дієві методи лікування офтальмологічних захворювань. Також у нас працюють лише висококваліфіковані та досвідчені лікарі-офтальмологи, адже для нас важливо зберегти зір кожного пацієнта.

Процес лікування увеїту потребує терпіння, адже лікування є доволі тривалим. Дуже важливо не займатися самолікуванням, адже такі Ваші дії можуть призвести до безповоротних порушень зору. Тому, щоб зберегти свій зір, при проявах перших симптомів захворювання, одразу звертайтеся до лікаря-офтальмолога.  

Що варто знати про діагностику та лікування увеїту?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори