Що варто знати про глаукому?

Глаукома це захворювання зорової системи, що характеризується підвищенням внутрішньоочного тиску та порушеннями зорової функції. Клінічно глаукома проявляється звуженням полів зору, погіршенням сутінкового зору, у важких випадках – сліпотою.

Причини розвитку глаукоми та основні симптоми захворювання.

Загальних чинників, що викликають розвиток глаукоми чимало. Це вік від 50-65 років, спадковість, цукровий діабет, гіпотонія, захворювання щитовидної залози, нервової системи, травми очей, хронічні захворювання очей, аномалії будови ока та ін. Вторинна глаукома з’являється через попереднє захворювання очей. Це можуть бути запальні захворювання очей, дислокація кришталика, катаракта, дистрофічні захворювання очей, контузії, опіки, поранення ока, операції на очах, пухлина ока.

Типовим симптомом захворювання є звуження візуального поля зору. У міру розвитку глаукоми можуть проявитися такі симптоми: погіршення зору в цілому, при погляді на яскраве світло спливають «райдужні кола», в затемненому приміщенні гострота зору сильно знижується, біль і різь в очах, відчуття тиску та тяжкості на очні яблука, сльозотеча та ін. Залежно від віку, список характерних симптомів може поповнюватися.

 Яке лікування застосовується для боротьби із глаукомою?

Як обов’язковий метод лікування лікарі призначають медикаментозну терапію. Медикаменти призначені знизити внутрішньоочний тиск, покращити кровопостачання оболонок ока та зорового нерва, а також нормалізувати метаболічні процеси у тканинах ока. Залежно від стадії прогресування захворювання хворому може призначатися лазерна операція чи хірургічне втручання. Лазерну терапію використовують у тому випадку, коли є можливість усунути блоки, що перешкоджають нормальному відтоку рідини. Хірургічна операція проводиться у крайніх випадках тоді, коли інші способи стають неефективними.

 До яких ускладнень призведе глаукома при відсутності лікування?

Найсерйозніше ускладнення, до якого веде глаукома, це повна сліпота. Якщо захворювання вчасно не діагностувати, можуть виникнути різні серйозні ускладнення: атрофія зорового нерва, прорив рогівки, порушення периферичного зору, трубчастий зір, катаракта, погіршення зору, необоротна сліпота. З ускладненнями при глаукомі лікарі виборюють консервативними способами лікування. Вибір лікарських засобів залежить від індивідуальних особливостей пацієнта.

Можливі заходи профілактики глаукоми, що варто знати.

Щоб знизити ризик розвитку глаукоми необхідно уникати фізичних та нервових навантажень, уникати темряви, тому що у темряві розширюються очні зіниці, а це сприяє підвищенню внутрішньоочного тиску. 

Кожній людині після 40 років необхідно проходити профілактичний огляд лікаря-офтальмолога не рідше 1-2 рази на рік. Звертатися на консультації до лікарів-офтальмологів Ви можете в медичний центр AsrtaMed, у нас працюють лише найкращі лікарі, тому Ваш зір точно в надійних руках.

Пам’ятайте, що вчасно звернувшись до лікаря, можна полегшити лікування захворювання.  Захворювання, виявлене занадто пізно, може призвести до небезпечних ускладнень і повної та безповоротної втрати зору. При неправильному лікуванні глаукома також може призвести до негативних наслідків, тому не варто займатися цим самостійно, лише тоді Ви збережете свій зір.

Що варто знати про глаукому?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори