Штучний кришталик: як правильно підібрати?

Сьогодні єдиним дієвим методом лікування катаракти є видалення природного кришталика ока та заміна його на штучний, спеціальну лінзу. На жаль, далеко не всі пацієнти розуміють, що являє собою цей штучний кришталик та як він підбирається. Давайте розглянемо на що ж звертати увагу при підборі штучного кришталика. Комплексна оцінка допоможе зрозуміти, чому найчастіше краще не економити на своєму здоров’ї. 

Який кришталик краще обирати при видалені катаракти?

До цього питання слід підійти дуже уважно та серйозно. Це пов’язано з тим, що після імплантації виріб буде використовуватися пацієнтом до кінця його життя. При виборі інтраокулярної лінзи слід враховувати безліч факторів. Серед основних варто звернути увагу на:

  1. Захворювання, що виникли суміжно з розвитком катаракти.

Слід розуміти, що якщо у пацієнта виявлено далекозорість, то, швидше за все, після операції він не зможе бачити поблизу так само добре, як і вдалині. Для корекції зору можуть бути потрібні окуляри, і до цього потрібно бути готовим. Виявити усі супутні патології допоможе комплексна діагностика. Вона буде проведена до операції з видалення самої катаракти. Лікар розповість про особливості роботи органів зору та складе прогноз щодо якості зору після втручання.

  • Матеріал з якого виготовлений штучний кришталик.

Інтраокулярні лінзи сьогодні виготовляються з великої кількості матеріалів. Вироби можуть бути жорсткими та м’якими. При можливості краще робити вибір на користь м’яких силіконових, гідрогелевих або акрилових штучних кришталиків. Вони більш комфортні в носінні і здатні змінювати форму без деформації. Отже м’які лінзи є найкращим варіантом заміни природнього кришталика Вашого ока.

  • Індивідуальні особливості кожного пацієнта.

Визначаючи який кришталик для повернення якісного зору краще поставити при катаракті, потрібно враховувати індивідуальні анатомічні та інші характеристики. Лікар обов’язково бере до уваги вік людини, рід її діяльності, ступінь активності та безліч інших параметрів. Надалі це забезпечує комфорт використання інтраокулярних лінз.

Вирішуючи, який кришталик краще поставити під час операції з усунення катаракти, потрібно враховувати і час його використання. Важливо розуміти, що надійність і довговічність такої лінзи багато в чому залежать від матеріалу, що застосовується при її виробництві. Найбільш зносостійкими, звісно, ​​є гнучкі штучні кришталики. Вони виготовляються з біоінертних матеріалів та сумісні з тканинами органів зору людини. Завдяки цьому лінзи добре приживаються, не стають причиною розвитку запальних процесів чи будь-яких алергічних реакцій.

Штучний кришталик – це можливість чітко бачити світ за зберегти свій зір. Щоб вдало його підібрати звертайтеся за лікуванням катаракти в Медичний центр AstraMed. Наші лікарі-офтальмологи проведуть повний огляд Вашої зорової системи, та допоможуть підібрати найкращий штучний кришталик саме для Вас. Ми використовуємо найбільш сучасний та безпечний метод видалення катаракти, тому Ваша зорова система в безпеці та надійних руках досвідчених спеціалістів. Не втрачайте можливості повернути собі чіткий зір!

Штучний кришталик: як правильно підібрати?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори