Чому розвивається косоокість?

Косоокість – це захворювання, при якому спостерігається відхилення ока при погляді прямо. Інколи таке відхилення спостерігається почергово в обох очей. При косоокості виникає порушення бінокулярного зору, а центральна нервова система, з метою захисту від двоїння, часто не включає зображення, яке отримане оком, що косить. При тривалому розвитку косоокості можуть виникати ускладнення, такі як розвиток амбліопії – це зниження зору, при якому одне око практично не бере участі у зоровому процесі.

Фактори, які провокують розвиток косоокості.

Причин появи косоокості є дуже багато і усі вони мають різний характер: вроджена недорозвиненість окорухових м’язів, порушення рефракційної здатності органів зору. У таких випадках око змінює форму, тому зображення проектується не на сітківці, а за або перед нею.

Ще однією причиною розвитку косоокості є м’язів ока, які забезпечують акомодацію органів зору.

Астигматизм також провокує розвиток косоокості. Нерівномірна кривизна рогівки спричиняє фокусування зображення у кількох точках, тому воно стає розмитим. Мозок старається фокусуватися лише на сигналах того ока, яке дає чітке зображення, ігноруючи сигнали, які отримує від іншого ока. Таким чином, ока, сигнали якого не приймаються, залишається без контролю, а це призводить до косоокості.

Розвиток пухлин, внаслідок яких може відбуватися зміщення очного яблука – це можлива причина розвитку косоокості.

Паралітичну косоокість викликають ушкодження м’язів внаслідок багатьох захворювань. В таких випадках рухова активність в сторону ураженого м’яза є обмеженою або взагалі відсутня. До захворювань, які провокують розвиток паралітичної косоокості відносять утворення пухлин, запальні захворювання, зміни судин, різноманітні травми головного мозку, а також пошкодження окорухового м’яза.

Деякі інфекційні захворювання, вплив токсичних речовин та запальні процеси в організмі можуть спричинити пошкодження окорухових м’язів та нервових клітин, які можуть спровокувати розвиток косоокості. Судинні захворювання, які спричиняють порушення у роботі зорових нервів, також збільшують ризик появи косоокості.

Наявність таких офтальмологічних захворювань як далекозорість, короткозорість та астигматизм при прогресуванні також можуть викликати появу косоокості. Причиною розвитку цього захворювання є й різка втрата зору на одному оці.

Помітивши прояви косоокості слід одразу ж звертатися до лікаря-офтальмолога, адже, око, яке відхиляється убік починає поступово гірше бачити.

Для того, щоб вияснити чи справді у пацієнта розвивається косоокість, лікар проводить повну діагностику зору. В Медичному центрі AstraMed діагностика проводиться з використанням сучасного обладнання, яке дає можливість повністю дослідити зорову систему. Основним у діагностиці косоокості є дослідження бінокулярного зору, яке дозволяє визначити ступінь розвитку та вид захворювання.

Лікування косоокості залежить від стадії розвитку захворювання. До методів лікування цього захворювання відноситься: оптична корекція, повернення гостроти зору на оці, яке постраждало, а також хірургічне лікування.

Чому розвивається косоокість?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори