Чому розвиваються захворювання сітківки ока?

Серед багатьох причин незворотної втрати зору особливе місце займають захворювання сітківки.

Сітківка є найтендітнішою і тонкою оболонкою, шаром нервових клітин та волокон, який розташований із внутрішньої сторони задньої частини очного яблука. Складна структура сітківки дозволяє сприймати світло, розрізняти кольори, трансформувати енергію світла нервовий імпульс і передавати їх у мозок.

Що провокує розвиток захворювань сітківки ока?

Групу ризику складають пацієнти старшого віку, хворі на такі захворювання як цукровий діабет, гіпертонічна хвороба, короткозорість, атеросклероз, ревматизм, хвороби нирок, крові. Також серед факторів, що впливають на розвиток захворювань сітківки, слід назвати різні інфекційні захворювання, а також травми головного мозку, отруєння та неврологічні порушення.

Найчастіше проблеми із сітківкою виникають через порушення її кровообігу. Це відбувається, коли судини сітківки звужуються, і, як наслідок, знижується їхня здатність забезпечити повноцінне харчування сітківки.

Чому виникають різні групи захворювань сітківки?

Усі захворювання сітківки можна поділити на три групи: дистрофічні; запальні; судинні.

Сьогодні дистрофічні захворювання сітківки ока  є найпоширенішими у світі та дуже часто призводять до значних порушень зору, так як внаслідок подібних захворювань відбувається поступове відмирання клітин сітківки. До цієї групи захворювань відноситься вікова макулярна дистрофія або дегенерація, різні форми периферичної дистрофії сітківки. Вони можуть призвести до розриву сітківки та її відшарування, стати причиною крововиливу у сітківку.

Вікова макулярна дегенерація викликає ураження центрального відділу сітківки, що відповідає за гостроту зору. Розвивається в людей старшого віку. Існує дві форми даного порушення – суха та ексудативна. У сучасній офтальмології існує кілька методів, здатних призупинити розвиток вікової макулодистрофії. У світі виробляють безліч медикаментозних препаратів та вітамінних комплексів з мікроелементами та омега-3 жирними кислотами, які дозволяють покращити харчування та процес обміну в самій сітківці. 

Судинні захворювання сітківки – це ураження сітківки при діабеті, різного виду ангіопатії сітківки, судинні порушення за високої короткозорості. Оклюзію або тромбоз артерій сітківки та центральної вени і її гілок відносять до гострих судинних порушень. Вони призводять до повної або часткової закупорки судин сітківки. Такий гострий стан виникає раптово, результатом стають крововиливи та набряк сітківки, різке погіршення зору, аж до повної втрати.

Захворювання центральної зони сітківки – центральна серозна хоріоретинопатія – це ще одне серйозне захворювання. Розвивається у молоді працездатного віку, частіше у чоловіків, ніж у жінки. Найчастіше уражається одне око. Фактори, що сприяють розвитку даного захворювання: стреси, захворювання придаткових пазух носа, інфекція каріозних зубів, прийом деяких сильнодіючих ліків, у жінок – вагітність. 

При розвитку захворювань сітківки Ваших очей звертайтеся в Медичний центр AstraMed. Наші лікарі визначать причину появи захворювання та підберуть ефективне лікування. Тільки раннє звернення до офтальмолога, своєчасно проведена діагностика та розпочате лікування здатні відновити зір та зберегти здоров’я очей на довгі роки.

Чому розвиваються захворювання сітківки ока?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори