Зниження зору спостерігається у великої кількості людей. Зір може погіршуватися як в одному оці, так і одночасно в обох. Якщо зір поступово знижується в одному оці, то довгий час людина може цього не помічати. Тому слід регулярно відвідувати офтальмолога. Погіршення зору можуть виникати в будь-якому віці. Причин порушення зору дуже багато, усі вони мають різний характер.
Основні причини погіршення зору:
- Велике навантаження очей. Це дуже поширена причина в наш час, адже навіть якщо діяльність людини не пов’язана з постійним навантаженням очей, то кожен з нас використовує смартфон чи інші гаджети. Смартфон забезпечує навантаження зору ледь не на кожному кроці – це сприяє погіршенню зору.
- Неправильне харчування. Погане харчування впливає на весь організм. Для підтримки зору потрібні вітаміни А, Е, В цинк та багато інших. Варто пам’ятати, що рідкісне або занадто часте вживання вітамінів не покращень стан здоров’я очей. Необхідно завжди харчуватися повноцінно та включати до раціону корисні продукти.
- Нестача фізичної активності. Регулярні фізичні навантаження збережуть зір краще ніж будь-яка гімнастика для очей.
- Спадковість. Якщо у близьких родичів були проблеми з зором, то у людини існує підвищений ризик прояву проблем з зором. Таким людям слід дотримуватися режиму навантаження на очі та регулярно відвідувати офтальмолога.
- Травми та пошкодження очей. Зниження зору можливе при будь-яких травмах очей. Пошкодження голови також можуть зачепити зоровий нерв. Тому при отримані травми голови чи очей потрібно обов’язково звернутися до лікаря офтальмолога. Адже вчасна діагностика допоможе уникнути серйозних наслідків.
- Вагітність. Під час вагітності в організмі підвищується рівень гормону прогестерону, який впливає на рогівку ока, тому її кривизна і товщина може коливатися, що і викликає погіршення зору. Але хвилюватися не варто, тому що у таких випадках зір повністю відновлюється, коли гормональний фон приходить в норму.
- Вікові зміни в організмі. Внутрішні причини погіршення зору через старіння організму. Наслідком може бути катаракта, коли зміни відбуваються у самій речовині кришталика, він стає каламутним і не пропускає світло на сітківку.
- Загальні захворювання. Деякі захворювання організму можуть призвести то погіршення якості зору. До таких захворювань належать: цукровий діабет, захворювання щитоподібної залози, гіпертонічні захворювання та багато інших. Саме тому лікарі, які виявили захворювання вашого організму, часто рекомендують пройти обстеження в офтальмолога.
Про порушення зору можуть свідчити різноманітні симптоми, але дуже часто люди не звертають на них ніякої уваги.
Симптоми, які можуть свідчити про порушення зору:
- Зниження гостроти зору. Цей симптом проявляється найчастіше та є найпомітнішим. З’являється відчуття, що ви не можете розгледіти предмет який раніше бачили чітко.
- Погіршення якості зору. До цього симптому відноситься зниження яскравості, розмиття зображення та потемніння в очах.
- Втома очей. Коли зір погіршуються, очі намагаються сфокусуватися на предметі, який важко розгледіти, тому вони перебувають у постійній напрузі.
- Головний біль. Біль може з’являтися після тривалої роботи за комп’ютером та свідчити про те, що очі не справляються із навантаженням.
При появі перших симптомів, потрібно звертатися за консультацією до лікаря-офтальмолога. Він зможе провести якісну діагностику вашого зору та призначити ефективне лікування при потребі.