Чому погіршується зір

Зниження зору спостерігається у великої кількості людей. Зір може погіршуватися як в одному оці, так і одночасно в обох. Якщо зір поступово знижується в одному оці, то довгий час людина може цього не помічати. Тому слід регулярно відвідувати офтальмолога. Погіршення зору можуть виникати в будь-якому віці. Причин порушення зору дуже багато, усі вони мають різний характер.

Основні причини погіршення зору:

 1. Велике навантаження очей. Це дуже поширена причина в наш час, адже навіть якщо діяльність людини не пов’язана з постійним навантаженням очей, то кожен з нас використовує смартфон чи інші гаджети. Смартфон забезпечує навантаження зору ледь не на кожному кроці – це сприяє погіршенню зору.
 2. Неправильне харчування. Погане харчування впливає на весь організм. Для підтримки зору потрібні вітаміни А, Е, В цинк та багато інших. Варто пам’ятати, що рідкісне або занадто часте вживання вітамінів не покращень стан здоров’я очей. Необхідно завжди харчуватися повноцінно та включати до раціону корисні продукти.
 3. Нестача фізичної активності. Регулярні фізичні навантаження збережуть зір краще ніж будь-яка гімнастика для очей.
 4. Спадковість. Якщо у близьких родичів були проблеми з зором, то  у людини існує підвищений ризик прояву проблем з зором. Таким людям слід дотримуватися режиму навантаження на очі та регулярно відвідувати офтальмолога.
 5. Травми та пошкодження очей. Зниження зору можливе при будь-яких травмах очей. Пошкодження голови також можуть зачепити зоровий нерв. Тому при отримані травми голови чи очей потрібно обов’язково звернутися до лікаря офтальмолога. Адже вчасна діагностика допоможе уникнути серйозних наслідків.
 6. Вагітність. Під час вагітності в організмі підвищується рівень гормону прогестерону, який впливає на рогівку ока, тому її кривизна і товщина може коливатися, що і викликає погіршення зору. Але хвилюватися не варто, тому що у таких випадках зір повністю відновлюється, коли гормональний фон приходить в норму.
 7. Вікові зміни в організмі. Внутрішні причини погіршення зору через старіння організму. Наслідком може бути катаракта, коли зміни відбуваються у самій речовині кришталика, він стає каламутним і не пропускає світло на сітківку.
 8. Загальні захворювання. Деякі захворювання організму можуть призвести то погіршення якості зору. До таких захворювань належать: цукровий діабет, захворювання щитоподібної залози, гіпертонічні захворювання та багато інших. Саме тому лікарі, які виявили захворювання вашого організму, часто рекомендують пройти обстеження в офтальмолога.

Про порушення зору можуть свідчити різноманітні симптоми, але дуже часто люди не звертають на них ніякої уваги.

Симптоми, які можуть свідчити про порушення зору:

 1. Зниження гостроти зору. Цей симптом проявляється найчастіше та є найпомітнішим. З’являється відчуття, що ви не можете розгледіти предмет який раніше бачили чітко.
 2. Погіршення якості зору. До цього симптому відноситься зниження яскравості, розмиття зображення та потемніння в очах.
 3. Втома очей. Коли зір погіршуються, очі намагаються сфокусуватися на предметі, який важко розгледіти, тому вони перебувають у постійній напрузі.
 4. Головний біль. Біль може з’являтися після тривалої роботи за комп’ютером та свідчити про те, що очі не справляються із навантаженням.

При появі перших симптомів, потрібно звертатися за консультацією до лікаря-офтальмолога. Він зможе провести якісну діагностику вашого зору та призначити ефективне лікування при потребі.

Чому погіршується зір

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори