Чому німіють кінцівки.

Втрата чутливості в кистях, стопах та гомілках – це відчуття, яке точно знайоме усім. З цим відчуттям може стикнутися кожен, хто засинає на руці чи в іншому незручному положенні, довго сидить за комп’ютером.

Кисті та стопи є кінцевими станціями двох важливих систем організму, тому якщо у вас німіють кінцівки, то перш за все потрібно перевірити чи в порядку нервова система та кровообіг.

Дуже часто причини, через які німіють руки чи ноги, не несуть жодної небезпеки для нашого організму, а дискомфортне відчуття проходить само собою за декілька хвилин. Проте, якщо кінцівки німіють регулярно, то це може свідчити про розвиток якихось захворювань.

Чому регулярно німіють руки та ноги.

Насправді причин, через які німіють кінцівки дуже багато і усі вони мають різне походження. Серед найбільш поширених фахівці виділяють такі:

  1. Серцево-судинні захворювання. Однією з найчастіших причин оніміння кінцівок є серцево-судинні захворювання, які викликають порушення кровообігу. Якщо припливи крові недостатні, то порушується клітинне харчування, а це уже спричиняє оніміння.
  2. Периферична невропатія. При цьому порушені уражаються периферичні, віддалені від спинного та головного мозку нерви, розташовані в кінцівках. Такий збій часто відбувається із віком, тому в людей старшого віку кінцівки німіють значно частіше.
  3. Цукровий діабет II типу. Нерідко оніміння кінцівок є одним з перших симптомів розвитку діабете. У більшості випадків при діабеті німіють ноги.
  4. Нестача вітамінів. Кінцівки можуть німіти і через дефіцит вітамінів в організмі людини. Вітаміни Е, В1, В6, В12, а також P необхідні здорової нервової роботи системи. При їх нестачі може регулярно з’являтися втрата чутливості в кінцівках.
  5. Зловживання алкоголем та куріння. Зловживання алкоголем часто спричиняє дефіцит вітамінів, через погане харчування, а також може спричинити пошкодження периферичних нервів. А через це уже можуть німіти кінцівки. Нікотин обмежує кровопостачання судин, які живлять периферичні нерви.
  6. Отруєння токсичними речовинами. Кінцівки можуть оніміти через отруєння солями металів, а також промисловими хімічними речовинами. Часто оніміння може викликати і застосування деяких лікарських препаратів (ліки для хіміотерапії, деякі противірусні засоби та антибіотики)
  7. Наслідок травми або надлишкових фізичних навантажень. Оніміння в руці або нозі може виникнути внаслідок пошкодження кісток, суглобів або м’яких тканин. Іноді при травмах відбувається защемлення, стискання або інше пошкодження нервових закінчень (здавлення нерва, викликане грижею міжхребцевого диска або вивихом кістки).
  8. Інфекційні захворювання. Оніміння та поколювання в кінцівках можуть бути одними з перших симптомів розвитку таких захворювань, як хвороба Лайма, вітряна віспа, СНІДу та ВІЛ.

При регулярній появі оніміння рук або ніг слід звертатися до лікаря-терапевта, щоб уникнути розвитку серйозних захворювань та усунути ці дискомфортні відчуття. Терапевт проведе огляд та розпитає Вас про спосіб життя, звички, особливості роботи. Також лікар призначить необхідні дослідження, за результатами яких призначить оптимальне для Вас лікування. У деяких випадках лікування непотрібне, достатньо лише змінити спосіб життя.

Чому німіють кінцівки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори