Чому не можна терти свої органи зору?

Мабуть, перше, що починає робити людина, яка відчуває свербіння чи інший дискомфорт якоїсь частини тіла – це терти її. Це ж стосується і болючих відчуттів, які іноді можна трохи заглушити тертям. Однак з очима все значно серйозніше і небезпечніше – лікарі-офтальмологи наполегливо рекомендують людям відмовитися від тертя очей, радячи якомога рідше торкатися до них своїми руками. Чим зумовлені такі рекомендації, чому не можна терти очі?

Основні причини відмовитися від тертя очей.

Найголовніша причина, через яку не рекомендується терти очі, це висока ймовірність занесення в очі шкідливих мікроорганізмів. Вони можуть спровокувати виникнення інфекції, яка не найкраще позначиться на комфорті та гостроті зору. Нерідко інфекційні захворювання очей призводять до сильного погіршення зору або навіть його повної втрати. Щоб з вами такого не сталося, не чіпайте руками очі.

Імовірність зараження органів зору інфекцією – не єдина причина, через яку лікарі-офтальмологи не рекомендують чіпати і тим більше терти очі. Є ще чотири небезпеки, які спричиняє тертя:

  1.  Ризик появи механічних дефектів рогівки. Це стосується тих випадків, коли людина тре очі в ситуації, коли туди потрапила смітинка. Якщо це піщинка, металева стружка, скло або будь-який інший твердий матеріал, тертя здатне завдати великої шкоди стану очей. У гіршому випадку можливе погіршення або втрата зору на одному або обох очах одночасно. Природно, такі наслідки є незворотними, тому кілька разів подумайте, перш ніж потерти око зі скринькою в ньому.
  2. Можливість зміщення контактних лінз. Якщо ви носите контактні лінзи, вони можуть зміститися через тертя очей. Це викликає серйозний дискомфорт, а також спотворить зображення, яке дається лінзою. Крім того, дотик до очей брудними руками призводить до забруднення поверхні контактних лінз, де починають розвиватися шкідливі мікроорганізми. Зрештою, це призводить до неприємного результату, про який ви вже знаєте – виникає інфекція, боротися з якою довго і важко.
  3. Ризик пошкодження контактних лінз. Це ще одна небезпека, яка чекає на користувачів лінз для зору або зміни кольору очей. Ці вироби відрізняються малою товщиною та крихкістю, тому можуть бути пошкоджені навіть легким тертям. Зіпсовані вироби не можуть виконувати свою функцію, і все що після цього залишається зробити – замінити лінзи на нові. Крім того, пошкоджені в результаті тертя лінзи доставляють дискомфорт та викликають роздратування органів зору, а в подальшому й розвиток небезпечних захворювань.
  4. Імовірність втратити контактну лінзу. Якщо в очах встановлені лінзи, тертя органів зору може призвести до вислизання оптичного виробу та його втрати. Коли така ситуація відбувалася вдома, це нехай і неприємно, але не так дискомфортно, адже можна дістати нові лінзи. Але втратити лінзу на роботі, у відпустці чи взагалі у польових умовах – це велика проблема. Щоб оптичні вироби ніколи не зміщувалися з очного яблука або під повіки, не тріть очі руками, навіть якщо є сильне подразнення і свербіж.

Як бачите, тертя очей ні до чого доброго не призводить, а ось до негативних наслідків такі дії мають дуже багато. Подбайте про здоров’я власного зору і почніть відмовлятися від звички терти очі руками.

Чому не можна терти свої органи зору?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори