Чому немає апетиту, що варто знати.

Кожен із нас хоча б раз в житті стикався з відсутністю апетиту. Відсутність бажання поїсти є нормальним явищем при стресах та депресіях. Іноді відсутність апетиту пов’язана з харчовим отруєнням, а також вона може свідчити про розвиток захворювання.

Основні причини відсутності апетиту.

На зниження апетиту впливає дуже багато факторів. Іноді відсутність апетиту пов’язана з втомою або захопленістю якимось заняттям. Однак інколи відсутність апетиту може бути симптомом розвитку захворювання, тоді слід звертатися до лікаря.

До причин відсутності апетиту належить:

  1. Втома та захопленість чимось. Коли людина сильно захоплена своєю роботою чи іншим заняттям, вона забуває поїсти і ігнорує відчуття голоду. Якщо протягом дня ми постійно в русі і повертаємося додому дуже втомленими, то бажання поїсти теж немає. У таких випадках апетит повертається дуже швидко.
  2. Депресія. Дуже часто апетит зникає під час депресії, оскільки в цей період людина втрачає мотивацію та інтерес до всього, що відбувається навколо неї. Іноді під час депресії навіть зникає смак деяких продуктів харчування. Відсутність апетиту також появляється при різноманітних стресах та емоційних потрясіннях.
  3. Нервова анорексія. Навіть на початкових стадіях захворювання людина втрачає інтерес до їжі. Це пов’язане із постійним бажанням худнути та пошуком недоліків у своєму тілі, навіть якщо причини для цього відсутні. Відчуваючи голод, людина сама себе переконує в тому, що вона не голодна і що їсти непотрібно. Коли анорексія прогресує то хворі можуть уже довгий період жити без їжі. Це дуже небезпечно для здоров’я та життя і потребує допомоги фахівців.
  4. Інфекції. У гострому періоді будь-яких інфекційних захворювань може зникати апетит. При високій температурі людина або повністю відмовляється від їжі, або харчується лише нежирними супами чи кашами у невеликих кількостях. У таких випадках апетит повертається одразу після повернення температури у нормальний стан.
  5. Інтоксикація. Апетит зникає через отруєння хімічними сполуками чи іншими токсичними промисловими продуктами, а також при печінковій недостатності. Навіть після усунення факторів, які спричинили отруєння, часто апетит не повертається ще протягом кількох днів.
  6. Захворювання шлунково-кишкового тракту. Такі захворювання часто супроводжуються болями та депресією, які сприяють відсутності апетиту. Хворий поступово худне та відчуває постійну втому.
  7. Ендокринні захворювання. Апетит зникає через зміну метаболічних процесів, до яких призводять порушений гормональний фон. До таких порушень належить надниркова недостатність, гіпотиреоз, а також цукровий діабет. При гіпотиреозі апетит значно знижується, проте вага людини зростає. Також появляються такі симптоми як постійна сонливість, слабкість та набряклість шкіри.

Якщо у вас часто зникає апетит і при цьому Ви відчуваєте якісь зміни в роботі організму, то слід звертатися до лікаря терапевта. Саме він проводить первинне обстеження, оскільки відсутність апетиту проявляється при різних захворюваннях. Якісну консультацію у лікаря-терапевта Ви можете пройти в Медичному центрі AstraMed. Наші кваліфіковані лікарі, провівши огляд, підберуть ефективне лікування, або, при необхідності, направлять до вузькоспеціалізованих фахівців.

Чому немає апетиту, що варто знати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори