Чому катаракта розвивається у молодому віці?

Катаракта – це поширене захворювання зорової системи, яке викликане помутнінням кришталика ока.

У молодому віці кришталик відрізняється особливою прозорістю та еластичністю. Реагуючи на віддаленість об’єктів, він практично миттєво змінює форму і наводить необхідний фокус. З віком кришталик втрачає свою еластичність, оскільки в організмі відбувається процес старіння, який не оминає і зорову систему. Саме тому прийнято вважати, що катаракта – це захворювання яке розвивається у старшого покоління.

Однак така думка зовсім неправильна, адже катаракта може розвинутися навіть в молодих людей, хоча таке трапляється значно рідше ніж у людей старшого віку, але все ж можливо.

Що спричиняє розвиток катаракти у молодому віці?

Насправді, на розвиток катаракти у молодих людей впливає безліч різноманітних факторів, серед основних можна виділити:

  1. Травми органів зору. Напевно, найпоширенішою причиною появи хвороби у молодого покоління є травми ока, найчастіше автомобільні. Варто згадати, що зв’язки, що утримують кришталик на його природному місці, досить тонкі. У разі серйозного струсу або удару вони легко рвуться, внаслідок чого він, втративши опору, стає рухливим. Крім того, у цей момент харчування біологічної лінзи також порушується. Ці фактори разом і запускають процес помутніння кришталика. 
  2. Несприятливі екологічні фактори. Іншою причиною раннього помутніння кришталика вчені називають майже повсюдну незадовільну екологію. Можливо, у це важко повірити, але забруднення навколишнього середовища безпосередньо впливає на стан людини: знижує імунітет організму, гальмує метаболізм і негативно впливає на здоров’я органів зору. Існують докази, що виникнення хвороби тісно пов’язане зі збоями в обмінних процесах усередині кришталика, які змінюють властивості його тканин.
  3. Сонячне випромінювання. Вплив сонячного світла (ультрафіолетового випромінювання) на очі можна порівняти з отриманням травми, адже і в одному, і в іншому випадку неминуче виникнення патології. Надійним фільтром агресивного яскравого випромінювання стануть темні сонцезахисні окуляри з достатнім УФ-захистом, які варто одягати не лише влітку, а й узимку.
  4. Цукровий діабет. Досить часто катаракта у молодому віці виникає саме через неконтрольоване зростання цукру в крові. Діабет стрімко молодшає та діагностується вже у людей тридцяти років і навіть молодше. Висока концентрація глюкози стає причиною підвищення її у внутрішньоочній рідині. Це призводить до появи діабетичній формі захворювання. У деяких випадках саме помутніння кришталика є першою ознакою не діагностованих раніше ендокринних порушень.
  5. Генетична схильність. Катаракта, виявлена ​​у найближчих родичів, — беззаперечна ознака ризику її появи навіть у наймолодшої людини. При цьому фактори, що провокують захворювання, можуть стати каталізатором патологічного процесу.

Людям з обтяженою спадковістю рекомендується бути уважнішими до своїх очей і проходити періодичні огляди у офтальмолога двічі на рік.

Для того, щоб вчасно виявити катаракту та розпочати її лікування, слід регулярно відвідувати лікаря-офтальмолога. Записатися на огляд до лікаря-офтальмолога Ви можете в Медичному центрі AstraMed, наші висококваліфіковані фахівці діагностують катаракту навіть на ранніх стадіях її розвитку та застосовують сучасні та безпечні методи її лікування.

Чому катаракта розвивається у молодому віці?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори