Чому з віком погіршується зір та чи можна цього уникнути.

Дуже часто люди, які завжди мали хороший зір, помічають, що він погіршується: очі починаються сильно напружуватися при читанні дрібного тексту та виникає ряд інших дискомфортних відчуттів. Лякатися та панікувати не варто, адже погіршення зору з віком фахівці називають нормальним явищем.

З віком в організмі людини відбуваються природні зміни, що пов’язані зі старінням. Тому дуже часто після сорока років зір починає погіршуватися. Зазвичай таке вікове явище називають пресбіопією, а схильність до неї мають абсолютно усі.

Причиною погіршення зорі з віком є те, що кришталик втрачає вологу та стає менш еластичним. Ми чітко бачимо предмети завдяки акомодаційній здатності кришталика – це здатність змінювати кривизну та товщину зображення. Коли організм починає старіти, то кришталик стає менш рухливим, тому не може чітко фокусуватися на предметах, що розташовані поблизу.

Виправити дискомфорт, який створюється при погіршені зору з віком можна завдяки спеціальним окулярам. Слід просто звернутися на огляд до лікаря-офтальмолога, який, провівши огляд Вашої зорової системи, підбере найкращий засіб для корекції зору.

Чи можна уникнути погіршення зору з віком?

Оскільки таке погіршення зору є природнім процесом то уникнути його практично неможливо, але якщо дотримуватися декілька простих правил, то розвиток порушень зору можна відкласти на деякий термін.

До профілактичних правил, які позитивно впливатимуть на стан зорової системи належать:

  1. Очні м’язи піддаються великому напруження, щоб розглянути предмети розташовані поблизу. Щоб уникнути перенапруги, слід давати своїм очам можливість відпочити. Під час дрібної роботи, читання чи роботи за комп’ютером слід робити перерву кожних пів години.
  2. Старайтеся частіше моргати, оскільки моргання зволожує слизову оболонку та забезпечує нормальну діяльність очей.
  3. Уникайте надто слабкого освітлення. В будинку використовуйте лише якісне освітлення, тому що читання при поганому освітлені значно пришвидшує втому очей.
  4. Також для зняття напруги з очей слід виконувати прості вправи для очей, що розслаблюють м’язи очей, нормалізують кровообіг. Такі вправи є хорошим засобом профілактики офтальмологічних захворювань.
  5. Надважливим є зволоження очей. При тривалій зоровій роботі, щоб уникнути розвитку сухості очей, варто використовувати зволожуючі краплі.
  6. При роботі за комп’ютером слід пам’ятати, що монітор повинен бути розташований на відстані 50-60 сантиметрів від Ваших очей. Також кольори на екрані не повинні бути надто яскравими, щоб очі не перенапружувалися.
  7. При використанні окулярів варто розуміти, що їх потрібно регулярно змінювати. Тому слід звертатися до лікаря-офтальмолога на консультації та відстежувати зміни у зоровій системи, а при необхідності замінювати свої окуляри.
  8. Повноцінне харчування та фізична активність. Щоб Ваші очі працювали правильно, їм необхідно постійно отримувати вітаміни, що містяться в продуктах харчування. Фізична активність також підтримує нормальну роботу зорової системи.

Отже, погіршення зору з віком є природнім процесом старіння організму, уникнути якого практично неможливо. Але дотримуючись простих правил, Ви можете відкласти розвиток погіршення зору з віком та зберегти свій зір!

Чому з віком погіршується зір та чи можна цього уникнути.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори