Чому з’являється увеїт та його симптоми.

Увеїт – це запалення судинної оболонки ока, запальний процес може також торкатися сітківки, її судин і зорового нерва.

Залежно від того, де розвивається запалення, розрізняють передній, задній та серединний увеїт. При передньому увеїті запальний процес вражає циліарне тіло та райдужку, при серединному страждає склоподібне тіло, сітківка, війне тіло, при задньому – сітківка та зоровий нерв.

Найчастіше увеїтом хворіють люди працездатного віку від 20 до 40 років. Захворювання може протікати у гострій, хронічній та хронічній рецидивній формі. Гострий запальний процес триває менше 3-х місяців, хронічний – понад 3 місяці. При рецидивній формі періоди загострень чергуються з періодами ремісії.

Чому виникає увеїт, основні причини.

Причиною увеїту у дорослих людей можуть бути інфекції, травми, алергічні реакції та гормональні порушення. Майже у половині випадків захворювання має інфекційне походження. Збудниками захворювання можуть стати туберкульозна паличка, стрептококи, герпесвірус, токсоплазма, різні грибки.

Інфекційні збудники можуть потрапити в судинну оболонку ока із зовнішнього середовища та будь-якого інфекційного вогнища в організмі. Тому увеїт може розвиватися на тлі карієсу, інфекційних захворювань сечостатевої сфери та ЛОР-патологій, таких як отит та тонзиліт. Дуже небезпечні запальні процеси в щелепно-лицьовій зоні, звідки інфекція легко проникає в судинну оболонку ока.

Алергічні реакції – ще одна причина увеїту у дорослих. Алергія може початися через вживання деяких продуктів та лікарських препаратів. Іноді алергічну реакцію спричиняють вакцини. Неінфекційні увеїти виникають на тлі цукрового діабету, захворювань щитоподібної залози, гепатитів В та С. Посттравматичні увеїти розвиваються після попадання в око стороннього тіла, хімічних та термічних опіків та інших травм.

Основні симптоми та лікування увеїту.

Симптоми увеїту дуже схожі на симптоми інших офтальмологічних захворювань. А деякі ознаки патології можна виявити лише за допомогою діагностичних приладів. Тому лікарі радять уважно стежити за станом своїх очей та за найменших відхилень звертатися за медичною допомогою.

Симптоми увеїту у дорослих залежать від того, яку частину ока торкнувся запальний процес. При передньому увеїті знижується гострота зору, з’являється «затуманення», світлобоязнь та сльозотеча, а око стає болючим.

При задньому увеїті болю в оці зазвичай не спостерігається, але може погіршитися зір. Перед очима з’являється «туман» і плаваючі каламутні фрагменти, спотворюються контури предметів, людина помічає ослаблення сутінкового зору.

Для лікування увеїту у дорослих найчастіше використовуються консервативні методи. На ранніх стадіях захворювання більшості пацієнтів призначають нестероїдні протизапальні засоби  та препарати, які усувають спазм циліарного м’яза та розширюють зіницю. Вибір лікарських засобів залежить від причини захворювання:

При інфекційних увеїтах призначають антибактеріальні та противірусні засоби, при алергії прописують антигістамінні препарати, а от при системних аутоімунних захворюваннях рекомендовані цитостатики.

Чому з’являється увеїт та його симптоми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори