Чому виникає Увеїт та до яких ускладень він може призвести.

Увеїт – це запалення судинної оболонки ока. Запальний процес може проходити як у всій судинній оболонці, так і в окремій її частині. Захворювання може вражати одне око, а може одразу обидва, виникає в людей різного віку, навіть у дітей.

Увеїт може призвести до безповоротної втрати зору, а також може бути причиною повної втрати зору. Рання діагностика та лікування важливі для запобігання та збереження вашого зору.

Основні види увеїту та їх симптоми.

За місцем локалізації запалення виділяють такі види захворювання:

 1. Передній увеїт – це запалення передньої частини судинної оболонки (іридоцикліт), включаючи райдужну оболонку (ірит). Характеризується своєрідними змінами рогівки (поява осаду на задній поверхні рогівки), зміною форми зіниці та її млявою реакцією на світло. Основними симптомами цього виду захворювання є світлобоязнь, сльозотеча, виражений біль в оці, який посилюється вночі при натисканні на очне яблуко, почервоніння очей та зниження гостроти зору.
 2. Проміжний (периферичний) увеїт – це запалення, яке уражає сітківку та кровоносні судини відразу за кришталиком, а також склоподібне тіло. Люди з цим видом увеїту довго не помічають жодних симптомів, проте поступово з’являються «рухомі точки» та «мушки» перед очима. Також знижується гострота зору, відсутні больові відчуття в очах. Дуже часто захворювання протікає без жодних симптом.
 3. Задній увеїт – уражає шар на внутрішній стороні задньої частини ока, судинну оболонку, сітківку або зоровий нерв. Основними симптомами є «рухомі точки», «мушки» перед очима, зниження гостроти зору, затуманення зору, спотворення зображення, світлові спалахи перед очима. Відсутні прояви больових відчуттів, почервоніння та світлобоязнь.
 4. Панувеїт – виникає, коли запалення охоплює всі шари судинної оболонки ока. Супроводжується вираженим порушенням центрального та периферичного зору, а також безліччю ускладнень. Наслідком такого виду захворювання у багатьох випадках є повна та безповоротна втрата зору.

Симптоми можуть виникати раптово та швидко погіршуватися, хоча в деяких випадках вони розвиваються поступово. Інколи симптоми взагалі відсутні, тоді захворювання можна виявити лише під час огляду в лікаря-офтальмолога.

Причини виникнення та можливі ускладнення Увеїту.

Причиною увеїту можуть бути як слабкий імунітет людини, так і серйозні хронічні захворювання. Є випадки, коли точну причини розвитку захворювання встановити важко.

Запалення судинної оболонки очей виникає в результаті:

 1. Інфекційних та бактеріальних захворювань (герпес, туберкульоз, сифіліс та інші).
 2. Наявності вторинних осередків інфекції (ангіна, гайморит, стоматологічні захворювання).
 3. Імунодефіциту, в тому числі ВІЛ.
 4. Травми очей чи операційного втручання.
 5. Алергічних реакцій на медичні препарати, їжу, фактори довкілля.

За відсутності вчасного та правильного лікування увеїт може викликати ускладнення. Серед них виділяють:

 1. Помутніння кришталика через тривалий запальний процес – розвиток катаракти.
 2. Вторинна глаукома – порушення циркуляції внутрішньої рідини очей, запальні елементи закривають шляхи її витоку.
 3. Відшарування сітківки – пов’язане з ураженням склоподібного тіла. Може супроводжуватися спалахами світла перед очима.
 4. Фіброз склоподібного тіла – поява рубців внаслідок тривалого запалення всередині ока. Супроводжується відчуттям завіси або плівки перед очима, що значно знижує гостроту зору.
 5. Повна втрата зору внаслідок затяжного запального процесу.

Якщо у вас різко погіршується зір і ви відчуваєте біль в очах, слід терміново звертатися до лікаря. Також до лікаря слід звертатися при будь-яких дискомфортних відчуттях в очах. Адже лише лікар-офтальмолог зможе встановити причину дискомфортних відчуттів, після проведення обстеження та призначити ефективне лікування, щоб запобігти порушень та втрати зору.

Чому виникає Увеїт та до яких ускладень він може призвести.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори