Чому виникає задишка та куди звертатися?

Задишка – це відчуття нестачі повітря, аналогічне тому, що виникає під час бігу. При цьому може йтися про виникнення подібного відчуття при підйомі на сходи, при звичайній ходьбі або навіть при знаходженні людини у стані спокою. Якщо у вас часто почали проявлятися такі симптоми, це ознака того, що необхідно терміново звернутися до лікаря.

Основні причини появи задишки, що варто знати.

Задишка викликається різними причинами, адже може виникати, як при надмірних фізичних навантаженнях, так і при розвитку певних захворювань. Найчастішими причинами задишки є:

  1. Захворювання серцево-судинної системи. Серцево-судинні патології призводять до недостатнього кровообігу. Органи не отримують необхідної кількості кисню, у крові накопичується вуглекислий газ. Організм реагує на такий стан почастішанням дихання – через легені за одиницю часу прокачується більше повітря. Задишка, обумовлена ​​серцевою патологією, виникає або посилюється після фізичних навантажень або у положенні лежачи. У сидячому або наполовину сидячому положенні задишка проходить. Подібна задишка характеризується утрудненим вдихом.
  1. Патології дихальної системи. Задишка може бути зумовлена ​​виникненням перешкод для проходження повітря через дихальні шляхи, наприклад, при звуженні просвітів бронхів. Тому задишка – типовий симптом при бронхіальній астмі. У цьому випадку утруднений видих. Також задишка може викликатися зменшенням дихальної поверхні легеневої тканини. В результаті подібного зменшення, для того, щоб зберегти необхідну кількість кисню, що надходить в кров, потрібна більш інтенсивна робота легень, тобто більш частий вдих. Список захворювань дихальної системи, при яких може спостерігатися задишка досить широкий та включає такі небезпечні патології як пухлини, пневмонію, хронічні обструктивні хвороби легень та інші.
  2. Анемія. Нестача червоних кров’яних тілець (еритроцитів) і гемоглобіну призводить до того, що навіть при нормальній роботі серця та легень кров не в змозі забезпечити органи необхідною кількістю кисню, і організм намагається компенсувати це, збільшивши частоту дихання;
  3. Неврози та панічні атаки. У цьому випадку клінічне обстеження не виявляє патологій серця та легень, але суб’єктивно хворий відчуває нестачу повітря, а психоемоційні зміни призводить до почастішання дихання.
  4. Ожиріння та цукровий діабет також часто призводять до появи задишки. Цукровий діабет згубно впливає на весь організм в тому числі і на дихальну систему. Ожиріння також ускладнює життя викликаючи дуже швидку втому, що й провокує появу задишки.

Як проявляється задишка та куди звертатися?

Задишка може проявлятися по-різному, але зрозуміло, що основним симптомом задишки є ускладнення дихання. Дуже часто задишка може супроводжуватися й іншими симптомами, до яких належить відчуття слабкості та втоми, раптова нестача повітря, пришвидшення серцебиття, запаморочення, кашель, біль у грудях, а також порушення кровообігу.

При проявах задишки перш за все слід звернутися до лікаря-терапевта, який проведе усе необхідне обстеження для визначення причини появи такого дискомфорту. Пройти дане обстеження Ви можете в Медичному центрі AstraMed, у нас працюють кваліфіковані терапевти, які встановлять причину появи задишки та підберуть ефективне лікування саме для Вас, а при необхідності направлять до вузькоспеціалізованих фахівців.

Чому виникає задишка та куди звертатися?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори