Чому виникає відшарування сітківки та лікування.

Сітчаста оболонка ока є найтоншою складовою очних тканин, що володіє складною структурою. Вона відповідає за сприйняття світлових променів та імпульсів, а також взаємодію оптичної системи зорового апарату з відповідними відділами мозку людини – прийом та передача інформації.

Чому відбувається відшарування сітківки?

У здорової людини сітчаста оболонка щільно прилягає до судинної, одержуючи від неї необхідне харчування. Внаслідок механічного пошкодження, дистрофічних змін, при прогресуванні короткозорості та інших офтальмологічних захворювань, а також при пухлинах сітчаста оболонка може відшаровуватися від судинної.

Відшарування сітківки ока є серйозним та небезпечним захворюванням, яке потребує негайного хірургічного втручання для попередження небезпечних наслідків.

Основні методи лікування відшарування сітківки ока.

Операція з усунення відшарування сітківки – необхідний захід, що дозволяє повністю відновити зір. Якщо патологію запущено, сучасна медицина надає допомогу і в таких ситуаціях. Все залежить від стадії захворювання. Не слід втрачати пильність, якщо відшарування усунуто на одному оці, друге також перебуває у зоні ризику. Необхідне регулярне обстеження зорової системи. Сучасні технології пропонують кілька методів лікування відшарування сітківки:

  1. Пломбування. Залежно від площі зони ураження обирають локальне (радіальне, секторальне) чи кругове пломбування. Призначають у незапущених випадках із невеликими розривами. У зоні ураження викликають локальне запалення впливом лазерного променя чи низької температури. Пломба із спеціального пористого матеріалу розміщується безпосередньо над відшаруванням та сприяє зближенню сітчастої, судинної оболонок та ліквідації відшарування. Запальний процес допомагає їх зрощуванню та відновленню здорового стану. Зір у результаті нормалізується не відразу, відновлювальний період може тривати до півроку.
  2. Вітректомія. При тривалому відшаруванні у склоподібному тілі утворюються тяжі, які при скороченні стягують сітківку до центру. Тому потрібно звільнити поверхню сітківки від них. Якщо зафіксовані великі розриви, рубцювання сітківки, діабетична ретинопатія, важкі внутрішньоочні інфекції, серйозні травми очей у разі видаляють склоподібне тіло для послаблення її натягу. Через акуратні проколи у очному яблуку хірургічним інструментом витягують змінений об’єкт та кров. На місце склоподібного тіла поміщають спеціальну сполуку, яка розправляє оболонку, потім фізіологічний розчин. Місця рубцювання на сітківці припікаються лазером. Мікро рубці утримують сітківку у правильному положенні.
  3. Лазерна коагуляція. Лазерне випромінювання потрапляє на місце відшарування через світловод. Лікар контролює дію через стереомікроскоп, регулюючи точне фокусування. На око встановлюється лінза, що проти відбиває. Вплив дуже точний, безпечний і дозволяє зрощувати сітчасту та судинну оболонки. Головне його завдання – післяопераційне запобігання розриву сітківки. Операція добре переноситься хворими. Не рекомендують при сильному розшаруванні, непрозорих середовищах, патологіях райдужної оболонки, крововиливах очного дна.

При відшаруванні сітківки звертайтеся до досвідчених лікарів-офтальмологів в AstraMed. Наші фахівці проведуть діагностику зору та підберуть найбільш ефективний та безпечний метод усунення відшарування індивідуально для кожного. Ми використовуємо лише якісне та сучасне обладнання при лікування очних захворювань, адже нам важливо зберегти зір кожному пацієнту.

Чому виникає відшарування сітківки та лікування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори