Чому виникає вторинна глаукома органів зору?

Вторинна глаукома – це ускладнення чи наслідок різноманітних захворювань і травм очного яблука, у якому виникає підвищення внутриглазного тиску.

Вторинна глаукома виникає на тлі вже існуючих офтальмологічних захворювань. Провокує підвищення очного тиску, що негативно впливає на зоровий нерв і в результаті призводить до повної втрати зору. Для патології характерні біль, акомодаційні спазми, прогресуюче погіршення якості зору.

Що провокує розвиток вторинної глаукоми?

Причин, які можуть призвести до розвитку вторинної глаукоми, є чимало. Незважаючи на те, що це захворювання може мати різну етіологію, є основні групи факторів, що викликають розвиток захворювання:

  1. Запалення органів зору. Наприклад, увеїт або склерит. Запалення може торкатися і дренажної очної системи, в результаті порушується виведення внутрішньоочної рідини та підвищується внутрішньоочного тиску.
  2. Кератит. Підвищення тиску спровоковане запаленням у рогівці, що може викликати серйозні дистрофічні деформації, поява більма.
  3. Катаракта. Йдеться про вікову незрілу форму, перезрілу або травматичну катаракту – ці форми передбачають виникнення кришталикового блоку, що призводить до збільшення внутрішньооочного тиску.
  4. Ектопія очного кришталика. Переміщення кришталика при вивиху в передню камеру очей порушує гідродинамічні процеси всередині ока.
  5. Тромбоз. Може спровокувати ішемію, що призводить, своєю чергою, до неоваскуляризації райдужної оболонки, причому далі процес перетворюється на область передньої очної камери.
  6. Пухлина всередині орбіти. Об’ємні освіти здатні підвищувати внутрішньоочний тиску.
  7. Травми. Механічні травми часто супроводжуються патологіями, які спричиняють підвищення очного тиску. Якщо опікова травма, підвищується продукція внутрішньоочної вологи, що також призводить до збільшення тиску всередині ока.
  8. Дистрофія середовищ ока. Тиск підвищується внаслідок утрудненого виведення внутрішньоочної вологи.

Захворювання розвивається, якщо виникають складнощі із відпливом вологи всередині ока. Спровокувати таку ситуацію можуть різні причини. Приблизно в кожному п’ятому випадку захворювання призводить до патологічної гіперсекреції рідини, що зумовлює накопичення підвищеного обсягу вологи. Спазмування артеріол, підвищена проникність стінок судин венозного русла також можуть стимулювати гіпертензію ока.

Якщо патологія протікає тривалий час, зміни, які вже торкнулися дренажної очної системи, викликають органічні деформації шляхів виведення. Зорова дисфункція стає дедалі більш вираженою.

Щоб зберегти можливість бачити, при перших симптомах розвитку вторинної глаукоми варто звертатися до лікаря-офтальмолога в Медичний центр AstraMed. Наші кваліфіковані лікарі проведуть необхідний огляд та підберуть найбільш ефективне лікування з врахуванням усіх особливостей зорової системи кожного пацієнта індивідуально. Вибір алгоритму лікування залежить від етіології глаукоми – це може бути гіпотензивне терапевтичне лікування, хірургічна операція чи коагуляція сітчастої оболонки за допомогою лазера.

Чому виникає вторинна глаукома органів зору?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори