Чому виникає астигматизм органів зору?

Астигматизм – це порушення зору, що виникає внаслідок порушеної форми рогівки або ж іноді внаслідок порушення правильної форми кришталика ока. Рогівка чи кришталик ока неправильної форми створює додаткові фокуси зображення на сітківці. В результаті, зір погіршується та стає розмитим на будь-якій відстані.

Астигматизм досить поширений стан. Більшість людей мають той чи інший ступінь астигматизму. Навіть незначний астигматизм, зазвичай, впливає зір та вимагає корекції. Більш виражений астигматизм є причиною спотворення зорових образів, дискомфорту в очах та частого головного болю.

Астигматизм часто зустрічається з іншими порушеннями зору- короткозорість (міопія) та далекозорістю. Водночас ці порушення зору називаються аномаліями рефракції, оскільки вони впливають на заломлення світла в органах зору.

Основні причини розвитку астигматизму.

Конкретна причина астигматизму досі невідома. Астигматизм може бути спадковим, і, як правило, виявляється відразу після народження. В наслідок, зі зростанням дитини, ступінь виразності астигматизму може знижуватися чи збільшуватися.

Астигматизм виникає при деформації рогівки чи кришталика ока. Рогівка та кришталик несуть основну відповідальність за належне проходження світла в очах, що дозволяє бачити речі ясно та чітко.

Рогівка і кришталик органів зору мають природну кривизну, щоб сфокусувати світло точно на поверхні сітківки. Звичайна рогівка має рівну поверхню сферичної форми. А от коли розвивається астигматизм, то рогівка стає різної кривизни в різних напрямах. В результаті світлові промені, що проходять через рогівки, фокусуються в декількох точках, і зображення, що сприймається оком, розмите і невиразне, незалежно від відстані об’єктів, що спостерігаються, до спостерігача.

Іноді астигматизм може розвинутись після травми ока або оперативному втручанні на очах. Існує також відносно рідкісний стан, що називається кератоконус, коли рогівка стає тоншою і набуває конічної форми. Це призводить до вираженого астигматизму і, як наслідок, істотного погіршення зору, яке не може бути повністю виправлене за допомогою окулярів. Кератоконус зазвичай вимагає застосування контактних лінз, і, зрештою, у міру прогресування захворювання може виникнути момент, коли стає необхідною пересадка рогівки.

Як проявляється астигматизм?

Астигматизм очей має такі симптоми як часта втома очей, розмите або ж спотворене зображення. Також при астигматизмі людині дуже важко сконцентруватися на друкованих лініях чи словах, а під час читання спостерігається швидка стомлюваність. З’являється головний біль після зорового навантаження та неможливість бачити предмети як зблизька, так і на віддаленій відстані.

При появі цих симптомів звертайтеся в Медичний центр AstraMed. Наші висококваліфіковані лікарі-офтальмологи проведуть діагностику зорової системи та при виявлені астигматизму підберуть найбільш ефективне лікування. Ми враховуємо усі побажання та використовуємо індивідуальний підхід до кожного пацієнта, тому якісна корекція зору та лікування астигматизму Вам забезпечене!

Чому виникає астигматизм органів зору?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори