Чи піддається лікуванню косоокість?

Косоокість – це не тільки косметичний дефект, це захворювання, що призводить до порушення нормальної роботи зорової системи людини, несприятливо впливає на психологічний стан, сприяє розвитку замкнутості та дратівливості.

Косоокість, як і будь-яке офтальмологічне захворювання, потребує лікування, в протилежному випадку прогресування косоокості може призвести до ускладнень та розвитку інших захворювань зорової системи.

 Як проявляється косоокість, основні симптоми.

Головною ознакою косоокості будь-якої форми є різне (асиметричне) положення райдужної оболонки та зіниці відносно очної щілини. При паралітичній косоокості додатково спостерігається обмеження або повна відсутність рухливості очного яблука в бік паралізованого м’яза. 

Частим симптомом косоокості стає двоїння в очах та пов’язане з ним запаморочення, що зникає при закритті одного ока. Люди з косоокістю не можуть правильно оцінити відстань до предмета, що розглядається, змушені повертати або нахиляти голову, щоб позбутися від двоїння. При ураженні окорухового нерва також нерідко спостерігаються розширення зіниць ока, розвиваються часткове обмеження рухливості очних м’язів та неможливість сфокусувати погляд на об’єкті.

На відміну від паралітичного, при співдружній косоокості двоїння в очах здебільшого відсутнє. Обсяг рухів ока, що косить, збережений, функції очних м’язів не порушені. При фокусуванні на об’єкті, що розглядається, одне або поперемінно обидва ока відхиляються в будь-яку сторону.

Як вилікувати косоокість, що варто знати.

Перш за все слід зазначити, що косоокість піддається лікуванню, головне вчасно звернутися до лікаря-офтальмолога, при виявленні перших симптомів.

Метод лікування при косоокості підбирається індивідуально для кожного пацієнта та залежить від форми захворювання, віку хворого та причин, що призвели до розвитку косоокості. Лікування косоокості може включати:

  1. Оптичну корекцію з підбором спеціальних окулярів чи контактних лінз; Цей метод лікування косоокості є найбільш застосовуваним, однак підібрати окуляри чи контактні лінзи не можна самостійно, так Ви лише нашкодите зоровій системі. Фахівець підбирає засіб корекції лише після проведення повної діагностики зорової системи.
  1. Ортоптичне лікування, що включає комплекс вправ, спрямований на зміцнення окорухових м’язів та підвищення гостроти зору. Такі вправи підбирає лише лікар-офтальмолог, враховуючи особливості Вашої зорової системи.
  2. Хірургічну корекцію, яка відновлює правильне положення очей з допомогою оперативного втручання; Цей метод застосовують лише в тих випадках, коли консервативне лікування не приносить жодного результату. Як правило, хірургічне втручання проводиться у кілька етапів. Для усунення косоокості проводяться два види операцій: послаблюючі та підсилюючі функції окорухових м’язів.

Отже, косоокість можливо вилікувати, якщо звернутися за допомогою до кваліфікованих фахівців. Підібрати правильне лікування Вам допоможуть в медичному центрі AstraMed, адже у нас працюють лише висококваліфіковані лікарі-офтальмологи, з якими Ваш зір точно в безпеці!

Чи піддається лікуванню косоокість?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори