Чи призводить лазерне лікування сітківки до погіршення зору?

Застосування лазера в лікуванні офтальмологічних захворювань уже давно набуло широкої популярності, адже так можна позбутися безлічі захворювань без сильного хірургічного впливу на зорову систему. Однак, люди досі вагаються чи варто надавати перевагу такому методу, думаючи, що лазерне лікування сітківки, та й зорової системи в цілому, може лише погіршити ситуацію.

Чи справді лазерне лікування захворювань сітківки здатне погіршити ліз?

Довкола лазерного лікування витає безліч різних думок, як про зручність та безпечність такого лікування, так і про його небезпеку та шкоду для очей. Ось декілька найбільш поширених думок про шкоду лазера:

  1. Лазерна коагуляція сітківки призводить до катаракти. Це велика помилка, відсоток поглинання оптичними середовищами ока лазерних променів сучасного апарату  дуже низька! А катаракта формується лише при великому відсотку поглинання, такі випадки у офтальмології бувають вкрай рідко!
    Власне процедура, наприклад периферична лазерної коагуляція сітківки, покращує обмінні процеси в тканинах ока, у тому числі і кришталика, так як нанесені на сітківку коагуляти, крім виконання зміцнюючої функції в плані профілактики відшарування, руйнують недієздатний бар’єр у тканині сітківки, склоподібного тіла та кришталика. У зв’язку з цим катаракта не тільки не розвивається, а й уповільнюється розвиток змін у кришталику.

При роботі на сучасному лазерному апараті в Медичному центрі AstraMed розвиток катаракти виключено! Наші висококваліфіковані лікарі-офтальмологи вправно володіють техніками лазерного лікування, тому Ваша зорова система точно в безпеці.

  • Лазерна коагуляція призводить до набряку макули, тим самим знижуючи зір. Це ще одна поширена помилкова думка про лазерне лікування, оскільки з використанням якісного обладнання з низькою токсичністю довжини хвиль таке ускладнення неможливе. Більш того, сучасний лазерний апарат має параметри, які дозволяють безпечно працювати в макулярній зоні, порівняно з багатьма іншими приладами, у яких довжина хвилі більш токсична.
  • Лазерна коагуляція викликає рубці, які нібито послаблюють тканини сітківки. Ось і ще один поширений міф про лазерне лікування сітківки. На сучасному етапі лазерна коагуляція проводиться дуже делікатно та дозовано. Виключаються перепали тканин, відповідно та їх ослаблення. Внаслідок лазерного впливу на тканини сітківки ока відбувається формування лазерного коагулята. При цьому клітини пігментного епітелію мігрують в сітківку і зміцнюють її шар за шаром, як би фіксуючи ці шари між собою і тканинами, що глибше лежать. За рахунок цього механізму лазерна коагуляцію і називають зміцненням сітківки!

Це лише основні міфи про негативний вплив лазера при лікуванні захворювань сітківки ока, а насправді таких помилкових думок є безліч. Щоб запевнитися в безпечності такого лікування слід звертатися на консультації до лікарів-офтальмологів, які усе детально розкажуть про цей метод лікування та дадуть відповідь на усі Ваші запитання.

На консультації до висококваліфікованих та досвідчених фахівців Ви можете звертатися в Медичний центр AstraMed, наші фахівці шукають індивідуальний та безпечний метод лікування для кожного пацієнта. Процедура лазерного лікування сітківки проходить в комфортних умовах для пацієнта та з використанням лише якісного обладнання, адже наша мета – дати можливість чіткого зору кожному пацієнту.

Чи призводить лазерне лікування сітківки до погіршення зору?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори