Чи можна уникнути розвиток катаракти?

Катаракта – це помутніння кришталика, яке відбувається із віком. Помутніння кришталика вважають природнім процесом старіння організму, так само як сивина чи зморшки.

Дуже часто запитують, чи можна уникнути розвиток катаракти? Але особливість катаракти в тому, що її неможливо запобігти. А якщо кришталик уже починає втрачати прозорість, то цей процес не оборотний.

Отже, профілактика катаракти неможлива, а вилікувати її та повернути повноцінний зір можна лише хірургічним шляхом, адже сьогодні немає жодного медикаментозного засобу, щоб позбутися цього захворювання.

Не зважаючи на те, що уникнути появу катаракти неможливо, можна знизити ризик її появи чи відкласти на деякий час.

Як знизити ризик розвитку катаракти?

Як уже було сказано, повністю уникнути розвиток катаракти неможливо, проте, дотримуючись простих правил можна знизити ризик чи відкласти її появу, або ж полегшити та уповільнити перебіг захворювання. Серед таких простих правил можна виділити:

  1. Використання сонцезахисних окулярів. Ультрафіолетове випромінювання має величезний негативний вплив на органи зору, тому дуже важливо його мінімізувати. Пам’ятайте, що потрібно обирати якісні сонцезахисні окуляри, в протилежному випадку вони ніяк не захищатимуть Ваші очі від ультрафіолету. Тому при виборі сонцезахисних окулярів, обирайте лише надійні оптичні центри.
  2. Повна відмова від куріння. Речовини, які входять до складу цигарок та диму сприяють пришвидшенню старіння організму в цілому. А оскільки вік – це одна з основних причин розвитку захворювання, то куріння пришвидшує його появу. Здоровий спосіб життя має позитивний вплив на весь організм та захищає сітківку ока.
  3. Контроль свого здоров’я. Ендокринні захворювання, травми органів зору, робота в несприятливих умовах на інші фактори збільшують ризик розвитку вікової катаракти. Тому при наявності будь-яких хронічних захворювань варто регулярно проходити огляд у лікаря.
  4. Приймання вітамінів. Ризик розвитку катаракти зростає також у людей з ослабленим імунітетом та авітамінозом. Тому слід слідкувати за своїм імунітетом та вживати необхідні вітаміни. Варто підібрати необхідний комплекс вітамінів з допомогою лікаря, адже він зможе підібрати комплекс, який буде не лише зміцнювати організм, а й захищати сітківку.
  5. Жодного самолікування. Усі препарати, які Ви приймаєте для захисту та кращої роботи органів зору, повинні бути підібрані лише лікарем-офтальмологом. Самолікування може лише нашкодити Вашим очам.
  6. Правильне харчування. Для зниження ризику появи катаракти харчування теж має важливе місце. Жирну, гостру та смажену їжу потрібно вживати у мінімальній кількості. А от свіжі фрукти та овочі повинні складати велику частину раціону. Варто не забувати про червону рибу, адже вона також має позитивний вплив на зір та захищає сітківку ока.
  7. Гімнастика для очей. Для уникнення перенапруження органів зору, часто рекомендують виконувати гімнастику для очей. Така гімнастика не лише знімає напругу очей, а й зміцнює очні м’язи, що уповільнює старіння та виникнення катаракти.

Отже, уникнути розвиток катаракти неможливо, оскільки це частина природного процесу старіння організму. Але дотримуючись простих правил можна знизити ризик появи захворювання та зберегти свій зір.

Медичний центр “AstraMed” провадить комплексне лікування Катаракти в місті Рівне.

Чи можна уникнути розвиток катаракти?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори