Чи можна повністю вилікувати мігрень?

Мігрень – це порушення у роботі ділянок головного мозку, які відповідають за сприйняття болю. Наприклад, при запальному процесі в незалікованому зубі відбувається подразнення закінчень трійчастого нерва. Больові імпульси потрапляють у ядро ​​трійчастого нерва, що у головному мозку, а звідти – у сіру речовину кори мозку, де й відбувається усвідомлення те, що джерело проблем – дірявий зуб. Всі болі, що виникають у ділянці голови, проходять саме такий шлях.

При мігрені відбувається активація ядра трійчастого нерва, яке починає посилати в кору імпульси болю, незважаючи на те, що нервові закінчення в повному порядку. Виходить, що голова болить як би сама по собі, адже джерела болю (перетиснутих нервових волокон, спазму судин, запалення) немає.

Точну причину таких порушень поки що не встановлено. Хоча відомо, що мігрень має спадкову природу (хвороба зазвичай передається по жіночій лінії), конкретного гена чи набору генів, відповідальних розвиток мігрені, доки виявили.

Як вилікувати мігрень, що варто знати.

На сьогоднішній день дієвих лікарських засобів, які могли б повністю вилікувати мігрень, насправді просто немає. Але це не означає, що при розвитку такого захворювання ніяк не можна допомогти. При лікуванні нападів мігрені сьогодні використовують три різних підходи:

  1. Немедикаментозний підхід, що полягає у тому, щоб уникати контакту із провокаторами головного болю (рекомендації стосуються здорового життя).
  2.  Прийом різноманітних знеболювальних засобів. Призначаються як звичайні знеболювальні (парацетамол, анальгетики), так і специфічні препарати, призначені спеціально для боротьби з нападами мігрені. Однак цей спосіб лікування дієвий лише тоді, коли напади мігрені нечасті (у сукупності тривають не більше 4 днів на місяць). Справа в тому, що надто активний прийом знеболювальних сам по собі може призвести до виникнення головного болю та інших негативних для організму наслідків.
  3. Профілактика нападів мігрені. Цей метод спрямований зробити так, щоб напади мігрені повторювалися якомога рідше. Існує кілька груп ліків, які можуть у цьому допомогти – це бета-блокатори, деякі антидепресанти, протиепілептичні засоби та навіть ботокс. З назв препаратів ясно, що вони були створені не для лікування мігрені, проте в ході експериментальних досліджень виявилося, що ці засоби зменшують кількість нападів головного болю. Фахівці до кінця не з’ясували чому це відбувається, і основне призначення цих ліків (зниження тиску, зменшення тривоги) при лікуванні мігрені вважається побічним ефектом. Ліки приймають протягом півроку, а потім скасовують. За цей час вдається скоротити частоту нападів мігрені.

Отже, повністю позбутися мігрені нажаль не можна, однак звернувшись за допомогою до кваліфікованих фахівців можна значно зменшити частоту появи нападів мігрені, що зробить Ваше життя значно комфортнішим. При появі симптомів мігрені перш за все звертайтеся до лікаря-терапевта, який провівши дослідження підбере ефективне лікування, а при необхідності направить до вузькоспеціалізованих фахівців.

Чи можна повністю вилікувати мігрень?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори