Чи можна зупинити вікові зміни в зоровій системі?

Вікові зміни – це природний процес, який відбувається з кожною людиною. І уникнути його неможливо. Зміни в зоровій системі є одним з найбільш помітних і неприємних проявів старіння організму людини. Чи можна зупинити ці зміни та покращити зір – це питання, яке цікавить багатьох. У цій статті ми розглянемо, що насправді відбувається з нашою зоровою системою з віком та як цьому можна запобігти.

Які зміни відбуваються в зоровій системі з віком?

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, з віком люди починають помічати зниження якості зору. Таке явище називається віковою далекозорістю. Основні зміни, що відбуваються зі зором, – зниження акомодації (можливості нашої зорової системи сфокусуватися на об’єктах розташованих на різній відстані), погіршення сприйняття кольорів, скорочення поля зору та інші порушення.

Проте, не все так погано. Необхідно розуміти, що ці зміни є природним процесом та відбуваються з кожною людиною. Навіть якщо ми не можемо зупинити ці зміни, ми можемо покращити наш зір та запобігти прогресуванню деяких очних захворювань.

Як запобігти віковим змінам зорової системи?

Повністю уникнути таких змін ми не можемо, адже це природний процес кожного організму. Та ми можемо знизити ризик розвитку певних захворювань очей, що провокуються віковими змінами та покращити якість зору. Слід дотримуватися кількох правил:

  1. Відвідуйте лікаря-офтальмолога регулярно. Рекомендується проходити офтальмологічний огляд не рідше одного разу на рік, особливо після 40-50 років. Такий огляд допоможе виявити проблеми зі здоров’ям очей на ранніх стадіях та дозволить почати лікування вчасно.
  2. Збагачуйте раціон вітамінами та антиоксидантами. Вітаміни А, С, Е та цинк є важливими для здоров’я очей. Додатково, в раціоні слід включати продукти, що містять антиоксиданти, такі як листя зеленого чаю, ягоди та фрукти.
  3. Зменшуйте навантаження на очі. Довга робота за комп’ютером, телевізором та смартфоном може призвести до перенапруження очей та їх сухості. Рекомендується робити короткі перерви, а також користуватися спеціальними окулярами з лінзами, що захищають очі від шкідливого випромінювання сучасних гаджетів.
  4. Регулярно виконуйте вправи для очей. Спеціальні та прості вправи допоможуть зміцнити м’язи очей та покращити акомодацію. Наприклад, вправа з фокусуванням: спочатку спрямуйте свій погляд на предмет, що розташований поблизу Вас, а потім перемістіть свій погляд на предмет вдалині.  

Дотримуючись цих простих рекомендацій Ви зможете уникнути розвитку захворювань очей та зберегти чіткий зір на довгі роки.

Як бачимо, з віком зміни в зоровій системі уникнути неможливо. Проте, дотримуючись певних правил, ми можемо покращити якість зору та запобігти прогресуванню деяких захворювань. Не забувайте про регулярні візити до лікаря-офтальмолога та профілактичні заходи для здоров’я очей.

Пройти якісний огляд у кваліфікованих лікарів-офтальмологів Ви можете в Медичному центрі AstraMed. Наші фахівці проведуть необхідну діагностику, а при виявлені порушення підберуть необхідне лікування! Пам’ятайте, що наш чіткий зір – це можливість повноцінно жити, тому потрібно дбати про нього з особливою увагою!

Чи можна зупинити вікові зміни в зоровій системі?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори