Чи можна зберегти хороший зір протягом життя?

Без гарного зору наше життя не зможе бути повноцінним. Саме тому сілд намагатися зробити все, щоб зберегти свій зір протягом усого життя.

Як зберегти свій зір протягом усього життя?

Точної гарантії, що Ви можете зберегти 100% зір на все життя ніхто дати не може. Однак дотримуючись певних порад, Ви значно знизите ризик розвитку порушень зору. Розвиваючи ці прості звички, ви можете зберегти здоров’я своїх очей та якість життя загалом.

  1. Мийте руки. Якщо вам раптом потрібен ще один привід для миття рук, то це саме він. Багато поширених захворювань, пов’язаних із зором, можуть передаватися при дотику до області навколо очей немитими руками. Багато інфекційних збудників можуть переходити з рук на очі. Щоб знизити ризик, дотримуйтесь здорового режиму миття рук. Крім того, ні в якому разі не торкайтеся до очей, якщо ви не вимили щойно руки.
  2. Захищайте свої очі. Якщо ви працюєте з небезпечним обладнанням, або ваша робота передбачає ризик потрапляння сторонніх частинок у вічі, не ігноруйте правила безпеки та надягайте захист для очей. Можливо, ви думаєте, що «поки що нічого не сталося». Але достатньо одного разу, щоб, не одягнувши захисні окуляри, ви отримали поранення очей, і тоді все зміниться. Захист очей – це той випадок, коли розумніше попередити, ніж потім лікувати.
  3. Споживайте корисні продукти. Якщо ви хочете насолоджуватися хорошим зором якнайдовше, вам слід дотримуватися здорового харчування. Повноцінна дієта складається з різноманітних цілісних продуктів. Знизьте ризик розвитку катаракти, дегенерації жовтої плями, курячої сліпоти та інших проблем із зором за допомогою збалансованого харчування.
  4. Не забувайте про спорт. Вправи допомагають знизити стрес, відрегулювати рівень цукру в крові та покращити кровообіг. Все це добре підходить для підтримки здоров’я очей. Збільшуйте частоту серцевих скорочень кілька разів на тиждень і щодня займайтеся спортом, щоб зберегти ваші очі здоровими. Але якщо у вас вже є певні проблеми із зором, обов’язково проконсультуйтеся зі своїм лікарем, щоб з’ясувати, які тренування вам не бажані.
  5. Слідкуйте за рівнем цукру у крові та артеріальним тиском. Неконтрольований рівень глюкози крові, високий рівень холестерину та артеріальна гіпертензія можуть знизити ефективність вашого кровообігу. Якщо ваші очі не можуть отримати належного кровообігу, зір погіршиться. Це може призвести до діабетичної ретинопатії, глаукоми чи нечіткості зору. Правильна дієта та вправи, а також відвідування лікаря допоможуть вам контролювати ці фактори ризику.
  6. Не забувайте про відпочинок очей. Більшість людей проводить багато часу, дивлячись на екран комп’ютера. Якщо ви не використовуєте зір вдалину, надмірно користуючись зором поблизу, у вас може розвинутись короткозорість і напруга очей. Крім того, випромінювання екранів пристроїв також здатні шкодити нашому зору. Тому робіть регулярні перерви. Відводьте погляд від комп’ютера якнайчастіше. Ходіть на прогулянки, відпочивайте.
  7. Регулярно звертайтеся до офтальмолога. Регулярно відвідуйте лікаря-офтальмолога для діагностики зорової системи. Він зможе виявити проблеми на ранній стадії та порадити вам зміни в способі життя, щоб довше зберігати зір. У вас є лише одна пара очей. І у ваших силах зберегти їх здоровими за допомогою своїх звичок.
Чи можна зберегти хороший зір протягом життя?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори